Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel zasilający wzmacniacz 230V ma znaczenie!?

gulson 09 Paź 2015 08:02 24744 212
  • #121 09 Paź 2015 08:02
    koczis_ws
    Poziom 25  

To może proste przeliczenie by do takiego dotarło, że za jeden taki kabel można kupić 5 laptopów albo i-fonów, albo 10 dobrych smartfonów albo 20 tabletów. Chyba że on nie odróżnia kabla od komputera :D

• Sklep HeluKabel
  • #122 09 Paź 2015 13:34
    tplewa
    Poziom 38  

zaczolib napisał:
    Ech takich chińskich badziewi jest co raz więcej. Boli mnie to, że wyrobione w naszym kochanym świecie marki( np.Yamaha, Korg, Roland,itp)nie ważne czy jest to sprzęt estradowy czy domowy obok ogromnego logo producenta widnieje napis nade in China lub PRC.

Tutaj Made in China nie ma znaczenia, chinczyk potrafi zrobic albo tanio albo dobrze (za zwyczaj taniej niz w UE itp.)... To jest tylko kwestia zamawiajacego ile chce wydac na zamowiony towar... Natomiast dlaczego tak firmy zamawiaja to juz temat na dluga dyskusje.

• #123 10 Paź 2015 16:43
    Ricoh_220

Poziom 35  

Panowie potrzeba pomocy.
    Mam taka małą instalację audio w mieszkanku i teraz nie wiem co zrobić gra ładnie ale pewnie muszę kable wymienić.
    Więc źródło to komp sygnał cyfrowo przesyłany po lan do tv następnie światłowodem do amplitunera JVC 7x100wat który zasilający wymienić ?
    Ale proszę takie do 4 tysiaki :)
    Nadmieniam iż sygnał stale cyfrowy :)

• #124 10 Paź 2015 16:58
    freebsd
    Poziom 34  

Ricoh_220 napisał:
    Panowie potrzeba pomocy.
    Mam taka małą instalację audio w mieszkanku i teraz nie wiem co zrobić gra ładnie ale pewnie muszę kable wymienić.
    Więc źródło to komp sygnał cyfrowo przesyłany po lan do tv następnie światłowodem do amplitunera JVC 7x100wat który zasilający wymienić ?
    Koledze w potrzebie trzeba pomóc:
    1) Zacznij od wymiany oświetlana w mieszkaniu. Wymień żarówki i lampy na żarówki 5 W 12 V zasilane stałym napięciem z akumulatorów. Dzięki temu nie będziesz do mieszkania wprowadzał zakłóceń 50 Hz, oraz zakłóceń wysokiej częstotliwości od przetwornic znajdujących się w lampach energooszczędnych. W ten sposób zakłócenia nie będą wpływać na transmisję LAN, a małe natężenie światła nie będzie zakłócać przesyłu danych po światłowodzie. Do tego owiń światłowód folią aluminiową (najlepiej pozłacaną) i podłącz ją do uziemienia.
    2) Wystąp do energetyki o zwiększenie przydziału mocy do mieszkania. Masz wzmacniacz duzej mocy i musisz go odpowiednio zasilić.
    3) By zminimalizować szum termiczny zamknij wzmacniacz w obudowie wypełnionej helem i zapewnij tam odpowiednia temperaturę za pomocą klimatyzatora.
    4) Wymień kabel od LAN na kat.7 KONIECZNIE.
    5) Kup bieliznę, taką jak koledzy powyżej opisywali, by twoje myśli, praca serca czy mięśni nie zakłócała pracy sprzętu audio! Podłącz sie do uziemienia, gdy słuchasz muzyki! - szczególnie poważnej!
    6) Dopiero teraz wymień kable zasilające. Szukaj modeli ekranowanych! I pamiętaj, że cena wpływa na jakość. UWAGA: Te kable nie nadają się do zasilania inwertera instalacji fotowoltaicznej, ponieważ są to kable jednokierunkowe! Jak zasilasz swój zestaw audio z niezakłóconej energii słonecznej to inwerter musisz podłączyć dwoma takimi kablami!

Powodzenia w pracach!

• #126 10 Paź 2015 17:05
    freebsd
    Poziom 34  

Ricoh_220 napisał:
    Ale proszę takie do 4 tysiaki
    W 4 tysiącach kilogramów złota się zmieścisz - jeśli zabraknie to niewiele.

• #127 10 Paź 2015 17:11
    Ricoh_220

Poziom 35  

Mam nadzieję że jak braknie poratujesz :)

Dodano po 2 [minuty]:

A tak serio już kiedyś to pisałem o kablach do głośników po zrobionych testach.
    Nie dajcie się wrabiać w fikcję idźcie kupcie żonie coś fajnego lub dziecku da wam to większą radość.
    Widzę iż maniacy mnie negują i super.
    Mam tylko pytanie które mnie rozwala do dziś.
    Altus 140 przewody rekomendowane przez użytkowników to po 3 mm a czy patrzyli jak jest łączone wewnątrz.
    1 mm przewód.

• Sklep HeluKabel
  • #129 10 Paź 2015 19:38
    Rzuuf
    Poziom 43  

Głośników się nie wygrzewa, głośniki się dociera.
    Oryginały wytrzymują ponad 200% mocy deklarowanej, a z badziewnych podróbek sypią się trociny z membran już przy 190%.
    Nooo, ale też oryginał kosztuje!
    Głośniki niedotarte są szkodliwe dla zdrowia: człowiek słucha "na pół gwizdka" i szlag go trafia ...

• #130 10 Paź 2015 19:56
    freebsd
    Poziom 34  

Rzuuf napisał:
    O, ja głupi!
    :-D

Dodano po 2 [minuty]:

Zacytuję ponownie początek omawianego tekstu:
    "Nie brak osób bez własnego zdania, wiedzy i doświadczeń, ale z zapałem wtórujących rzeczonej postawie, taki piękny inaczej czas mamy. W segmencie audio jest też problem z osobnikami mającymi wiedzę techniczną, często dogłębną, niemniej przekreślającymi konkretne i kontrowersyjne zagadnienia bez sprawdzenia czegoś na własnej skórze. W audio tak nie wolno. Audio jest niejednoznaczne pod wieloma względami, to często sprawa dyskusyjna, no i ponad wszystko indywidualna, powiązana z własnymi doznaniami, preferencjami itp. Audio to zagadnienie, w którym czerń i biel praktycznie nie występuje, natomiast skala szarości jest zazwyczaj iście imponująca."

Składam samokrytykę i przyznaje się: jestem osobnik.

• #131 10 Paź 2015 19:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Rzuuf napisał:

Rzuuf napisał:
    Oryginały wytrzymują ponad 200% mocy deklarowanej, a z badziewnych podróbek sypią się trociny z membran już przy 190%.

Czyli każdy szanujący się "fil" powinien swój zestaw zabrać na hamownię :D .

• #132 10 Paź 2015 20:00
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Z tymi żarówkami to całkiem sensowna idea.
    Znowu istnieje grupa ludzi która przedstawia wyższość tradycyjnych żarówek nad wszelkiego rodzaju "żarówkami energooszczędnymi". Argumenty za: temperatura barwowa odpowiadająca ludzkim oczom, naturalne ogrzewanie pomieszczeń w postaci fali podczerwonej.
    Żarówki samochodowe mają jeszcze tą zaletę, że nie zostały wycofane z produkcji przez unię europejską. Tylko 12V zupełnie nie nadaje się ze względu na znaczne prądy i spadki napięć na przewodach.
    Założę się że słuchanie muzyki przy świetle i cieple żarówki w stonowanym pod względem wyglądu i iluminacji pomieszczeniu jest nie mniej przyjemne jak słuchanie muzyki ze wzmacniacza lampowego.
    Tak się zastanawiam, jakość powietrza (wilgotność, temperatura, zanieczyszczenia, prędkość przepływu) chyba też ma znaczenie na właściwości akustyczne, w końcu powietrze jest ośrodkiem w którym przenosi się fala akustyczna.

• #133 10 Paź 2015 20:01
    tplewa
    Poziom 38  

A co to za podzial oryginalny glosnik i podrobka ? Pomijam to ze jakies firmy sie podrabia, ale wiele osob kupuje glosniki marki krzak i tak bywa... inni kupuja glosniki solidniejszych marek i tyle... Co nie oznacza tez ze tanie linie i markowych glosnikow pozostawiaja czasem wiele do zyczenia, a mozna kupic tez sensowne przetworniki nie wydajac jakiegos wielkiego majatku...

Natomiast wygrzewanie, docieranie itp. oba pojecia sa bledne ;) bo co ma sie niby w resorowaniu glosnika dotrzec, a co wygrzac ;) to nie pierscienie w samochodzie itp.
    Jednak jakos tam przyjelo sie pojecie wygrzania... choc to akurat nie jest tak szokujace jak audiofilskie kable zasilajace, ethernet, sata czy swiatlowody...

• #135 10 Paź 2015 20:37
    freebsd
    Poziom 34  

alikatek napisał:
    Jestem ciekaw, kiedy powstaną audiofilskie karty pamięci do audiofilskich odtwarzaczy
    Piszesz i... proszę: http://pclab.pl/news62121.html
    "Firma Sony ma nowy produkt, a konkretnie kartę microSDXC, którą najwyraźniej chce zainteresować grono audiofilskie. To jednak tylko nasze przypuszczenie, bo oczywiście na ten konkretny gadżet być może skuszą się też przeciętni konsumenci. Mowa o specjalnej karcie pamięci, nad którą pracują eksperci w Sony, a ich celem jest stworzenie nośnika mającego zapewniać dźwięk klasy Premium.
    Sony twierdzi, że nowa karta pamięci, SR-64HXA, generuje mniej elektrycznych zakłóceń w trakcie odczytu danych, co w efekcie ma minimalizować szumy i zakłócenia w zapisanym dźwięku. To właśnie ma gwarantować "audiofilskie doznania". Wiemy już, że karta microSDXC Premium Sound, jak na audiofilski produkt przystało, kosztować będzie krocie. Producent zapowiedział, że wyceni swoje nowe dzieło na kwotę aż około 150 dolarów, a więc równowartość około 550 złotych.
    "

• #136 10 Paź 2015 20:39
    alikatek
    Poziom 29  

W życiu bym się nie spodziewał, że taka firma jak SONY zniży się do takich zagrań. 0.0

freebsd napisał:
    generuje mniej elektrycznych zakłóceń w trakcie odczytu danych, co w efekcie ma minimalizować szumy i zakłócenia w zapisanym dźwięku.

Kwintesencja wypowiedzi. Dziękuję za poprawienie humoru :)
    Zapis na karcie pamięci to zapis cyforwy, czyli tylko 0 i 1. Szumy to mogą być ale w przetworniku C/A który my nazywamy układem muzycznym.

• #138 11 Paź 2015 19:05
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

alikatek napisał:
    W życiu bym się nie spodziewał, że taka firma jak SONY zniży się do takich zagrań. 0.0
    freebsd napisał:
    generuje mniej elektrycznych zakłóceń w trakcie odczytu danych, co w efekcie ma minimalizować szumy i zakłócenia w zapisanym dźwięku.

Kwintesencja wypowiedzi. Dziękuję za poprawienie humoru :)
    Zapis na karcie pamięci to zapis cyforwy, czyli tylko 0 i 1. Szumy to mogą być ale w przetworniku C/A który my nazywamy układem muzycznym.

Nie wiem, może ktoś by zmierzył szum na liniach zasilających kartę - możliwe że maja jakiś inny patent na generowanie napięcia kasującego i zapisującego i może faktycznie w źle zaprojektowanych urządzeniach daje to poprawę jakości...

Kto nie "słyszał elektroniki" (magneto i elektrostrykcji) ten może być sceptyczny.

Mogę zrozumieć niektóre twierdzenia audiofilii ale... szczerze mówiąc - kto z nich bierze np pod uwagę że dobrej jakości głośnik wprowadza zniekształcenia nieliniowe na poziomie kilku % - jak wiele głośników ma kompensacje owej nieliniowości np przez interferometrie laserowa w czasie ciągłym...

http://www.edn.com/electronics-blogs/sound-bi...-low-distortion-sine-waves-from-a-loudspeaker

http://www.diva-portal.org/smash/get/diva2:347578/FULLTEXT01.pdf

• #139 12 Paź 2015 07:55
    koczis_ws
    Poziom 25  

Panowie, rozwodzicie się na temat głośników i kabli głośnikowych itd. a temat dotyczy kabli zasilających. Taki super kabel dla mnie to jak kawałek autostrady na polnej drodze.

• #140 12 Paź 2015 10:55
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

koczis_ws napisał:
    Panowie, rozwodzicie się na temat głośników i kabli głośnikowych itd. a temat dotyczy kabli zasilających. Taki super kabel dla mnie to jak kawałek autostrady na polnej drodze.

Dla mnie tak samo - ja jedynie opisuje nikły stan świadomości wśród większości audiofilów ze kable w porównaniu z innymi źródłami zniekształceń są pomijalne.

• #141 12 Paź 2015 11:15
    tplewa
    Poziom 38  

deus.ex.machina napisał:
    koczis_ws napisał:

Dla mnie tak samo - ja jedynie opisuje nikły stan świadomości wśród większości audiofilów ze kable w porównaniu z innymi źródłami zniekształceń są pomijalne.

Ale to juz milion razy zostalo powiedziane ze z audiofilami nie ma sensu rozmawiac (w roznych watkach na roznych stronach) ;] i tutaj nawet nie chodzi o brak swiadomosci czy wiedzy, bo oni po prostu pewnych spraw nie chca przyjac do wiadomosci i nie jest to zwiazane z jednym czy drugim. Chca wydawac kase i maja z tego przyjemnosc niech sobie wydaja...

Tak jak wczesniej pisalem mozemy sie tutaj tylko dobrze posmiac lub wymyslic kolejne produkty dla audiofilow :)

• #143 10 Gru 2015 13:30
    Lukson
    Poziom 32  

familyguy napisał:
    Co wy na to:

Albo ja jestem ślepy albo przedwzmacniacz jest zasilany z kosmosu.

• #145 11 Gru 2015 14:12
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

familyguy napisał:
    Tutaj mam test udowadniajacy, ze kabel zasilajacy ma znaczenie :) Co wy na to:

http://www.audiomatus.com/kable_sieciowe.pdf

Nie bardzo rozumiem skąd ten wniosek - ten dokument opisuje problemowe podłączenie komponentów - poprawnie wszystkie urządzania są podłączone do wspólnego punktu masy i to jest najkrótsza droga sygnału, dodatkowo zalecane jest użycie dedykowanego przewodu wyrównawczego (i wiele urządzeń ma dostępny specjalny zacisk do jego dołączenia).

Poprawnie wykonane podłączenie może zmniejszyć poziom zakłóceń o nawet 20dB ale znów nie jest to nic audiofilskiego - audiofile opisują zjawiska które są wg nich słyszalne nawet jeśli nie są mierzalne.

• #146 11 Gru 2015 21:02
    Zbigniew 400
    Poziom 35  

To jest klasyczny bełkot audiofilski, jaki ma wpływ na zaklócenia przewód zasilający 1m, jeżeli do niego doprowadza energię przewód o długości kilkadziesiąt metrów.

• #148 11 Gru 2015 23:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Zbigniew 400 napisał:
    jaki ma wpływ na zaklócenia przewód zasilający 1m, jeżeli do niego doprowadza energię przewód o długości kilkadziesiąt metrów.

A do elektrowni pewnie z 600 km... :D .
    familyguy napisał:
    Tutaj mam test udowadniajacy, ze kabel zasilajacy ma znaczenie Co wy na to:

Papier (jak widać i internet) wszystko przyjmie.

Są tacy, co "na papierze" wyciągają nawet 1750 zł brutto... :D .

• #149 15 Gru 2015 23:00
    Tomciiiu
    Poziom 12  

Ludzie z taka fanaberria powinni sie leczyc- bez dyskusyjnie - prawienie glupot bez zadnych mozliwych udokumentowanych pomiarow to wsadzic miedzy Bajki ze kiedys istanialy smoki ,
    Kabel za tysiac zloty czy za 10 tys nie zmieni parametrow sieci dedykowanych wzmacniaczy - jak moze zmienic cos brzmienie co nie ma wogóle wspolnego z dzwiekiem? Ja wiem jedno za sciemnianie ludzie tacy jak wyzej maja kase- Naiwnych ktorzy nie wierza w elektronike w fizyke tylko brnal ku tezie - "Wiem lepiej niz moglby to kto kolwiek wymyslec" Bronisz swojego nie dziwie sie bo bronisz pieniedzy ktora wychytrzyles od innych...

• #150 15 Gru 2015 23:33
    Rzuuf
    Poziom 43  

Tomciiiu napisał:
    Ludzie z taką fanaberią powinni się leczyć ...
    Po co? Leczenie nie jest skuteczne, natomiast forsa zawsze się przyda.
    Są instytucje, które z "wmawiania smoków" od dawna już dobrze żyją ...

Natomiast frajer "zrobiony w bambuko" za Chiny nie przyzna się, że jest AŻ TAKIM frajerem, dzięki czemu rynek "na smoki" ma się dobrze.