Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kospel KDE-12 Podgrzewacz wody

mateusz.teo 29 Wrz 2015 19:11 1116 1
  • #1 29 Wrz 2015 19:11
    mateusz.teo
    Poziom 10  

Witam

Mam problem z elektrycznym przepływowym ogrzewaczem wody KOSPEL KDE-12 (12kW ~400V)
    Kospel KDE-12 Podgrzewacz wody

Sterownik po włączeniu napięcia pozostaje w takim stanie jak na zdjęciu, po odkręceniu wody nie uruchamia grzania, kilkukrotne włączenie i wyłączenie napięcia powodowało nie kiedy "odwieszenie sterownika" (gasła jedna z diod przy wkręcie na sterowniku ta co się na zdjęciu świeci ) i wszystko działało poprawnie aż do czasu kiedy "wyskoczył" stycznik z zabezpieczeniem termicznym na górze obudowy okazało się że uszkodzony jest jeden z triaków na module obok co prawda jest zalany żywiącą ale na upartą sprawę idzie to wymienić, ale co powoduje że płytka sterująca się "zawiesza" ? Próbowałem już różnych ustawień DIP Switch'a zgodnie z instrukcją ale nic to nie pomaga.
    Zaniechałem dalsze próby włączania i wyłączania zasilania z powodu uszkodzonego triaka.

0 1
  • #2 14 Lis 2015 12:05
    mateusz.teo
    Poziom 10  

Kombinowałem kombinowałem i wykombinowałem
    Spróbowałem zewrzeć te 2 gold piny co wystają obok gniazda na taśmę, sterownik przeszedł w stan pracy i zaczął sterować triakami, nie przypominam sobie żeby tam była zworka założona ale po zachowaniu się sterownika wydaje się że być tam powinna, ktoś się orientuje do czego te goldpiny ?

1