Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A 1.8 CDX - gasnie na gazie

07 Cze 2005 00:06 2678 8
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich! Mój problem jest taki, że przy porannym uruchamianiu silnika i przejechaniu kilkudziesięciu metrów uruchamiane jest zasilanie na gazie (OK) ale po dalszych kilkudziesięciu metrach czasem zdarza się że silnik gaśnie i zapala się kontrolka "check". Na paliwie tego problemu nie ma. Również przy dłuższej jeździe na gazie wszytko jest OK ale czasem nawet przy niedługich postojach problem się pojawia. Wymieniłem już sonde Lambda. Przez kilka tygodni było dobrze ale problem wraca. Sprawdzałem błędy ale błyska ciągle kod 12 (czyli błędów jakby nie ma).
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Sprawdz uklad dolotu powietrza, moze lapie gdzies lewe powietrze. Sprawdz czy przewod gumowy lub obudowa filtra powietrza nie sa pekniete. Przeczysc wszystkie styki na ukladzie dolotu powietrza. Przyjrzyj sie przepustnicy i silnikowi krokowemu. A gaz jest dobrze ustawiony? Gaz jest z komputerem?
  • Poziom 19  
    A kiedy był wymieniany filterek od gazu???
  • Poziom 10  
    Gaz jest nowy niedawno założony z tego co wiem to z komputerkiem i silniczkiem krokowym
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam!
    Jak jeździsz na gazie to normalne że bedzie Ci się paliła kontrolka "check engine". A jeśli chodzi o to gaśnięcie to podejrzewam że masz pęknięty przewód gumowy co łączy filtr powietrza z kolektorem. Mój kumpel miał takie same objawy w swojej Vectrze. Taki przewód gumowy to wydatek ok 70-90 zł.
    Pozdrawiam ;)
  • Poziom 10  
    Juz mam samochód był konserwowany. Dzisiaj sprawdziłem przewód gumowy łączący filtr z kolektorem i fakt jest pęknięty ale dlaczego w takim razie nie gaśnie na paliwie? Może jeszcze dzisiaj go wymienię oby to pomogło.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Na benzynie nie gaśnie,ponieważ dla benzyny dopływ powietrza nie jest taki ważny jak dla gazu(benzyna sobie radzi z taką ustarką). Na gazie wystarczy, że dostanie lewego powietrza i od razu zmienia sie praca silnika i spalanie-w Twoim przypadku auto gaśnie. Nie wiem dokładnie jak to jest, ale tak jest.
    Pozdrawiam ;)
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Za taka gume do Vectry 2.0 89r. zapłaciłem wczoraj 90zł. w hurtowni.
  • Poziom 10  
    Wygląda na to że jednak to była ta guma. Od momentu jej zakupu silnik jeszcze nie zgasł. Natomiast próba reanimacji starej nie wiele pomagała.
    Dziękuje wszystkim za pomoc.
    Pozdrawiam :wink: