Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet z Windows do 600zł

gyrosoman 29 Wrz 2015 20:33 960 5
  • #1 29 Wrz 2015 20:33
    gyrosoman
    Poziom 9  

Witam poszukuję wydajnego tableta z Windowsem do 600zł, dobrze by było gdyby posiadał procesor Intela i chociaż z 2GB ramu. Zastanawia mnie tablet Toshiby a dokładniej model Encore 2 WT8-A32M, napiszcie co o nim sądzicie i ew. polećcie mi coś lepszego za tą cenę.

0 5
  • #2 30 Wrz 2015 01:36
    kriss0506
    Poziom 11  

Mam ten tablet niecały rok...kosztował trochę więcej wtedy i mogę coś o nim powiedzieć. Właśnie z niego piszę. Na początek zalety...największa chyba to szybkość,Windows 8.1 chodzi rewelacyjnie ,czasami mam wrażenie że szybciej niż mój laptop ,strony otwierają się błyskawicznie (o ile szybkie łącze jest) , hd bez najmniejszego zacięcia. Plusem dużym jest też pakiet ofice za darmo ,masz port usb jak w komputerze ,podłączysz wszystko,myszka ,drukarka,itp.Można oglądać filmy na online ,z tego co wiem na tablecie z androidem nieosiągalne (np zalukaj.tv).Masz wyjscie hdmi, 2 kamerki tylna naprawdę dobrej jakości,jest poręczny, dobra jakość dźwięku.Testowałem asphalt 8 ,gra się wyśmienicie. No i ma jeszcze przycisk szybkiego powrotu do menu metro , niektóre tablety mają tylko atrapę. Zdecydowałem się na ten tablet bo awaryjnie zastępuję mi komputer, ale szczerze ma większe możliwości, np. testowałem automapę,jestem zaskoczony pozytywnie nie gubi sygnału, na dodatek trasa 250km w jedną stronę i powrót bez ładowania po drodze, tak więc jak za tą kasę bateria też dobrze sobie radzi,tablet się nie grzeje ,no chyba że grasz non stop, ale i wtedy nie parzy :-)Kolejną zaletą jest cena no i bezawaryjność, używam dość często ,tylko raz wgrywałem 8.1 z recowery ponownie. Teraz minusy :-)jest ich mniej niż plusów .Czasami ma problem z uruchomieniem ze stanu uśpienia / wygaszenia ,ale ten model tak ma z tego co czytałem. Trochę mało pamięci 32gb to trochę mało bo trzeba liczyć wagę windowsa, trzeba się trochę ograniczać z instalowaniem programów, no ale zawsze coś zrekompensuje karta pamięci. Troszeczkę trzeszczy obudowa ,ale mi to nie przeszkadza .Czasami potrafi wariować po kilku godz. włączenia ale to sporadyczne i trzeba resetować ,dotyk nie najgorszy ale by się przydał lepszy. Utrudnione korzystanie z deskopu przy takiej przekątnej ekranu czasami niektóre elementy są zbyt małe.Tablet nie jest najcieńszy ani lekki ,ale nie są to wady znaczące. Ja osobiście uważam że warto kupić Toshibę jeśli chcesz mieć komputer pod ręką, jeśli chodzi Ci o zabawę ,gry, Internet to bym postawił na androida. Po jakimś czasie zobaczysz jednak że tablet nie do końca zastąpi laptopa, jest to rozwiązanie bardziej awaryjne bo z desktopowego windowsa korzysta się w utrudniony sposób (z myszką jest lepiej), no chyba że masz paluszki dziecka :-)nie jest też tak stabilny jak stacjonarny czy laptop. Myślę że znalazło by się na rynku coś lepszego ,ale za tą kasę to warto brać tą zabawkę :-)

Dodano po 59 [minuty]:

Ja mam dokładnie TOSHIBA Encore WT8-A-102 ale to jest prawie to samo co Toshiba Encore 2 WT8-A32M , jedynie wizualnie się zmienił no i pakietu biurowego brak, chyba zmienili też rozstaw głośników mam nadzieję że w encore 2 są lepsze (aczkolwiek w to wątpię) bo czasami przy max głośności potrafią trochę trzeszczeć, jak będziesz kupował to sprawdź dźwięk czy Ci pasuje, bo ja w słuchawkach słucham....

0
  • #4 30 Wrz 2015 16:41
    kriss0506
    Poziom 11  

Acer gorszy ma 2 rdzenie tylko ,strasznie słabą baterię 3400.W encore jak mam 6000 to spokojnie wystarcza na 7-8godz serfowania ,teoretycznie powinna trzymać 11 godzin ,ale to zależy co się robi...Acer ma więcej pamięci bo 64 toshiba 32 ,ale w parametrach nie widzę by miał gps

0
  • #5 01 Paź 2015 15:50
    gyrosoman
    Poziom 9  

Czyli nie ma raczej niczego lepszego?

0
  • #6 01 Paź 2015 19:58
    kriss0506
    Poziom 11  

Dla mnie jakiś czas temu encore było opcją najlepszą w rozsądnym przedziale cenowym. Teraz musisz sobie poszukać czy jest coś lepszego.W necie pełno jest testów itp.Najlepiej w sklepie sobie sprawdzisz jak dany sprzęt funkcjonuje .Zapobiegawczo sprawdż we właściwościach systemu parametry podczas zakupu.Jak coś zakupisz to się pochwal i napisz czy jesteś zadowolony. Pozdo.

0