Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 b2.0 hdi '99 - Eberspacher D5WS brak ciepłego powietrza w kabinie

michau221 29 Wrz 2015 21:37 1290 7
  • #1 29 Wrz 2015 21:37
    michau221
    Poziom 5  

Witam wszystkich użytkowników,

kupiłem samochód posiadający to ogrzewanie. Nie mam do niego żadnych dokumentów ani instrukcji, odpalane jest ono guzikiem wewnątrz auta. Po naciśnięciu cały układ startuje, płyn jest podgrzewany, dmuchawa również lecz dmucha zimnym powietrzem. Doczytałem, że może być zamontowany jakiś czujnik temperatury. Czy może on mieć związek z tym, iż nie jest załączane ciepłe powietrze? Jak mogę to sprawdzić, czy takowy jest? Lub też jaki może być inny powód takiej sytuacji?

Pozdrawiam!

0 7
  • #2 29 Wrz 2015 21:59
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bo nie ma krążenia płyny w układzie wystarczającego. Musiałbyś zamontować elektryczną pompę wymuszającą obieg w układzie chłodzenia.

0
  • #3 29 Wrz 2015 22:08
    michau221
    Poziom 5  

Nie do końca rozumiem "układzie wystarczającego". Auto kupiłem w marcu i z tego co mi wiadomo, ponoć grzało do środka. Stąd też moje pytanie o ten czujnik, gdzie można go zlokalizować i czy to on może być sprawcą tego, że nie działa.

0
  • #4 02 Paź 2015 22:21
    Stefanek1
    Poziom 26  

michau221 napisał:
    Witam wszystkich użytkowników,

kupiłem samochód posiadający to ogrzewanie. Nie mam do niego żadnych dokumentów ani instrukcji, odpalane jest ono guzikiem wewnątrz auta. Po naciśnięciu cały układ startuje, płyn jest podgrzewany, dmuchawa również lecz dmucha zimnym powietrzem. Doczytałem, że może być zamontowany jakiś czujnik temperatury. Czy może on mieć związek z tym, iż nie jest załączane ciepłe powietrze? Jak mogę to sprawdzić, czy takowy jest? Lub też jaki może być inny powód takiej sytuacji?

Pozdrawiam!

Jakie to auto, rocznik? Mozesz mieć wpięty w instalcję zawór wodny, który odcina obieg płynu do kabiny i grzeje tylko sam silnik. Może być też awaria klapy cielego powietrza?
    Pompka płynu na pewno tam jest i działa, bo inaczej piecyk by się zaraz przegrzał i wyłaczył.

1
  • #5 03 Paź 2015 11:18
    michau221
    Poziom 5  

Peugeot 406 break, rocznik 99 silnik 2.0 hdi. Miałem taką sytuację, że po przejechaniu dłuższego odcinka jak silnik był nagrzany i po zgaszeniu auta włączyłem webasto powietrze ciepłe leciało. Ale gdy grzeję po dłużyszym postoju nadal nie leci, nawet po 20 minutach. Płyn w układzie jest podgrzewany właściwie. Nie wiem, czy to kwestia ustawień climatronica, ale próbowałem chyba wszystkich już ustawień i nadal nic. Nawiew działa normalnie, jak się ustawi zimne leci zimne, ciepłe również. Nie mam pojęcia, co to może być :/

0
  • #6 04 Paź 2015 00:32
    Stefanek1
    Poziom 26  

Z tego co piszesz, to ci nie odpala piec!!! Może tam próbuje odpalić, bo leci z tłumika ciepłe powietrze, ale nie bardzo gorące, w komorze spalania w piecu kiedy grzeje na max'a jest około 300- 400 st. C.

0
  • #7 06 Paź 2015 12:52
    michau221
    Poziom 5  

Dzisiaj byłem w serwisie i po podłączeniu pokazał się kod błędu 31 silnik dmuchawy powietrza spalania - przerwanie.

0
  • #8 26 Paź 2015 21:38
    michau221
    Poziom 5  

Jakiś czas temu zmuszony byłem wymienić akumulator na nowy. Co ciekawe, po tym problem całkowicie zniknął. Webasto odpala się za każdym razem. Czujnika temperatury od jakiej się załącza chyba nie ma, bo tak czy owak grzeje. Więc stwierdzam, że była to wina akumulatora. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

0
  Szukaj w 5mln produktów