Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet światłowodowy 100 MB/s wydajny router po WIFI

Jimmik89 29 Sep 2015 21:43 1224 6
    Jimmik89
    Level 15  
    Witam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem internetu światłowodowego.

Posiadam obecnie router TL-WR1043ND ale stoi on na poddaszu bo tam mam dla niego najlepsze miejsce. Na dole domy sygnał po wifi w zależności od pomieszczenia waha mi się od 10mb do 60 mb.

Chciałbym wymienić ten router na coś lepszego, nowszego z lepszą wydajnością.

Budżet na ten cel do 300-600 zł

Na celowniku mam TL-WDR4300, Asus RT-N66U

Jeśli chodzi o 2,4 i 5 ghz moja ilość urządzeń która obsługuje te sieci jest 50/50
    rastafara
    Level 17  
    w tych pieniądzach kupisz dobry sprzęt MIKROTIK i to ci polecam. Ja mam RB 951G 2HnD i spisuje się rewelacyjnie podłączonych około 30 osób łącze 60Mb/60Mb.
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Osobiście zostawiłbym ten router i kupił jakiś router bezprzewodowy na dół. Połączenie oczywiście kablowe między urządzeniami
    Piasek80
    Level 30  
    Postanowiłem się podpiąć aby nie śmiecić niepotrzebnie kolejnym tematem o tym samym:

Koleżanka zamierza podpisać umowę na dostawę neta i TV z firmą serviceNET na jakiś tam pakiet i 40MBit łącze internetowe. Firma do mieszkania wjeżdża światłowodem i taka też końcówka będzie udostępniona pod łącze internetowe. Sęk w tym że trzeba się zaopatrzyć we własnym zakresie w ruouter Wi-Fi z odpowiednim wejściem. Czy moglibyście coś polecić ?
    hermes-80
    Level 43  
    Firma musi dać jakąś końcówkę skoro i TV będzie latało.
    Piasek80
    Level 30  
    Z tego co z nimi rozmawiała babka poleciła zaopatrzyć się we własnym zakresie bo oni mają jakiś tam jeden bardzo drogi model i na chwilę obecną nie mają żadnych programów lojalnościowych - znaczy mogą ci go wstawić i doliczyć 300zł do pierwszego rachunku po którym router przechodzi na twoją własność.