Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD Funai LH7-M22BB, - Wyłącza do stby, czy to świetlówki?

gela1234 29 Sep 2015 21:53 2070 8
    gela1234
    Level 10  
    Witam. Trafił mi się TV Funai LH7-M22BB, usterka polega na tym, iż przechodzi do stnby po około 3-4 sek. od włączenia,
    obraz pojawia się świetlówki się zapalają i po chwili się wyłącza, zauważyłem też, że na środku matrycy jest czerwony (różowy) obraz. Z tego co wyczytałem na forach, powodem mogą być świetlówki. Rozebrałem tv i zauważyłem że środkowa świetlówka jest czarna przy połączeniu, może powodować takie objawy? LCD Funai LH7-M22BB, - Wyłącza do stby, czy to świetlówki?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    mirex
    Level 43  
    Włącz, to będziesz widział, jak działa.
    gela1234
    Level 10  
    Właśnie ta środkowa świetlówka świeci bardziej na czerwono, pozostałe na biało, tv zaraz się wyłącza, ale czy to wina tej środkowej świetlówki?
    satgal
    Level 40  
    To że świeci na czerwono może być z powodu obniżonego WN. W inwerterze przy którymś transformatorze najczęściej tracił pojemność kondensator równoległy do pierwotnego uzwojenia ok 100nf.
    gela1234
    Level 10  
    Nie mogę znaleźć tego kondensatora. Schemat zasilania świetlówek na stronie 37.

Moderated By Mirek Z.:

Zbędny załącznik usunąłem - wystarczający byłby link do do konkretnego schematu w naszej Bazie.

mirex
    Level 43  
    Bo @satgal pisze z pamięci i na podstawie podobnych rzeczy.
    Sugeruje coś po prostu. Przy okazji często się myląc co do faktów, ale sugestie jego można rozważać.

A ponieważ ty w ogóle nie myślisz, to moim zdaniem podpowiadanie tobie jest bezsensowne.
    Aby stwierdzić co tam jest problem potrzeba 5 minut i to bez rozkręcania matrycy. No dobra, w porywach 10 minut plus zwykły multimetr dla naprawdę słabo obeznanych z TV LCD.
    Oczywiście po przejrzeniu podstaw o podświetleniu lampowym.
    gela1234
    Level 10  
    Wcześniej przemierzyłem zasilacz na uzwojeniu wtórnym, zasilanie inwertera na wszystkich trzech świetlówkach, zamieniałem miejscami trawka, napięcia wszystkie są ok. TV włącza się jest obraz świetlówki święcą po chwili załącza się PROTECT i TV wyłącza się. Zamieniłem miejscami świetlówki środkową i górną i sytuacja jest odwrotna, środkowa świeci na biało, a górna na czerwono, więc inwerter jest ok. Ta świetlówka jest chyba uszkodzona. Chciałem by ktoś potwierdził moją diagnozę.
    mirex
    Level 43  
    To trzeba było ,,na dzień dobry" to wszystko napisać.
    A co tu jest do potwierdzania? Zadanie logiczne dla ucznia szkoły podstawowej.
    Zamiast elementów telewizora podstaw sobie owoce na przykład.
    gela1234
    Level 10  
    Kolego mirex może twoje doświadczenie w tej dziedzinie nie równa się z moim, nie znaczy to, że jestem mniej inteligentny od Ciebie. Na forum się pomaga, a nie rzuca cytrynami w użytkownika, który dopiero się uczy. Przyjdzie czas jak zdobędę twoje doświadczenie i kto wie, może Cię zastąpię i pomyśl czy człowiek który nie myśli jest bezsensowny. Zamykam temat.