Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZZA 6428 - Wyłączyła się podczas pracy i już nie chce załączyć

29 Wrz 2015 22:23 1959 5
 • Poziom 7  
  Cześć. Jakiś rok temu miałem problem z buczeniem/ciągłym grzaniem https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2780068&highlight= .
  Od naprawy wszystko było ok aż do dzisiaj, gdy w którymś momencie pracy (nie wiem kiedy) zmywarka się wyłączyła, woda w środku nie do końca rozpuszczona tabletka. Nie mogę jej teraz załączyć - wyświetlacz nic nie pokazuje - nie załącza się; zmiana gniazda prądowego nic nie daje - nic nie buczy, syczy, martwa. Zamierzam ją jutro rozłożyć ale czy Macie jakieś sugestie co sprawdzać?
  dziękuję za sugestie
 • Poziom 37  
  Na początek programator czy jest zasilany.
 • Poziom 7  
  Jestem po kilkugodzinnych bojach ze zmywarką.
  Odkryłem, iż do sterownika nie dopływa prąd z kabla zasilającego N z gniazdka. Rozebrałem boki, dół tyłu i przodu aby przeanalizować gdzie idzie z wejścia do zmywarki kabel N do sterownika.
  Wyszło, że poprzez kondensator idzie bezpośrednie do sterownika i w którymś miejscu kabel jest uszkodzony. Brak zewnętrznych objawów, jednak ja stawiam na przegięcie pomiędzy przodem a dołem u podstawy drzwiczek. Otwierając i zamykając drzwi ten kabel musiał się wyrobić i pęknąć. Swoją drogą są tam jeszcze 22 kabelki, jednak tylko zasilające są grubsze i może to je zgubiło.
  Spiąłem na szybko jakimś kablem i zmywarka się załączyła. Dziś kupię podobny kabel i wymienię. Martwi mnie jednak to że po kolei mogą mi się "wyrabiać" pozostałe kable. Choć i tak wolę je wymieniać niż jakieś podzespoły.
  Jak wsunę zmywarkę na swoje miejsce to się jeszcze pochwalę :)

  Zostałem BOHATEREM we własnym domu - naprawione - wymiana przewodu N, poprowadzenie go w odpowiedni sposób i zmywarka działa.
 • Poziom 7  
  Prawo Murphy’ego. Tak jak się obawiałem tak się stało.
  Zmywarka działała, w sobotę sobie chodzi i nagle błysk i różnicówkę wybija - w całym mieszkaniu ciemność. Następnego dnia rozkręcam znów łobuza i widzę że kołnierz gumowy w którym idą sobie kable na zgięciu pomiędzy przodem a dołem u podstawy drzwiczek jest przebity przez jakiś kabelek (grzałka). Wymieniam go, izoluje dokładnie wszystko co znów może doprowadzić do zwarcia (mądry konstruktor nie przewidział że gumowy kołnierz się uszkodzi a bezpośrednio do niego przylega metalowa maskownica) i czekam na kolejne uszkodzenia. Swoją drogą zastanawiam się nad profilaktyczną wymianą grubszych przewodów - jeszcze 2 zostały. Każdy wyginany był już z 10tyś razy.
  Jak to jest rozwiązane w innych modelach? tak samo? Też jest jakaś gumowa otulina na zwykłe kable na zgięciu?
 • Specjalista AGD
  gaijina napisał:
  Jak to jest rozwiązane w innych modelach? tak samo? Też jest jakaś gumowa otulina na zwykłe kable na zgięciu?

  W 99,9% sprzętów jest dokładnie identycznie. Tego 0,1 procenta nie znam.
  Częściowo plastik, częściowo gumowa otulina całej wiązki w progu. Zależy jak wiązka jest poprowadzona. W jednej marce/modelu częściej jest narażona na uszkodzenia mechaniczne, a w innych mniej.
  Tak to wygląda.
 • Poziom 7  
  Jeszcze jedna sprawa. Czy Wymieniałbyś profilaktycznie "grubsze" przewody"? Pozatym jakiś dziwny swąd wczoraj podczas pracy poczułem - czy jak dałem przewód 1,5 mm a był 2 mm to może być problem - swąd (w szczycie zmywarka pobiera jakieś 2kW)?
  dziękuję
  ps. minus naprawy jest taki, że od wybicia bezpicznika żona boi się załączać zmywarkę...