Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SL-B100 podłączenie - brak dźwięku w głośnikach

Liberian 29 Wrz 2015 23:16 927 4
  • #1 29 Wrz 2015 23:16
    Liberian
    Poziom 8  

Hej,

Ostatnio odkurzyłem starego Technicsa i chciałem go podłączyć. Podłączyłem zasilanie i RCA do wieży na Tape in. Gramofon gra, bo słychać muzykę bardzo cicho odgrywaną z płyty (zaraz przy igle), natomiast w głośnikach cisza.

Udało mi się zdobyć przedwzmacniacz VIVANCO Phono PreAmplifier PA 111 i podłączyłem tak jak należy - Phono in do adaptera, CD out do wieży --> cały czas to samo. Zmieniałem gniazda z Tape in na Tape out z nadzieją że to coś pomoże, ale niestety nic się nie zmieniło.

Później rozkręciłem gramofon i trafiłem przy gniazdach RCA na gniazdo z uziemieniem. Tylko nie mam do tego kabla. I tutaj moje pytanie - czy da radę coś z tym zrobić?

Poniżej przesyłam zdjęcia tego gniazda, oraz widok po rozkręceniu. Technics SL-B100 podłączenie - brak dźwięku w głośnikach
    Grubszy kabel od uziemienia zakręca i dochodzi to tej płytki, gdzie jest przylutowany. Z płytki odchodzi kabel do gniazda zasilania.

0 4
  • Pomocny post
    #2 29 Wrz 2015 23:23
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Dla gramofonu tylko wejście gramofonowe czyli PHONO. Jest wiele razy bardziej czułe od wejść liniowych i musi posiadać właściwą charakterystykę RIAA.
    Poszukaj wzmacniacza o takim wejściu i będziesz miał wiedzę co działa a co może nie działać ;)

0
  • Pomocny post
    #3 29 Wrz 2015 23:35
    januszx3
    Poziom 30  

Sprawdź i podaj informację, czy słyszysz reakcję w głośnikach, przy dotykaniu bolców chinch, kabla odpiętego od gramofonu.

0
  • #4 01 Paź 2015 16:11
    Liberian
    Poziom 8  

W głośnikach słychać jak próbuję cokolwiek przełączać, więc to nie wina nigdzie na kablach za gramofonem.Co do wejścia to też sprawdziłem --> pożyczyłem gramofon od brata i wszystko śmiga.

Jednak doszedłem do najważniejszego, znalazłem miejsce usterki. Dokładnie chodzi o wkładkę do ramienia gramofonu, to ona tutaj zawiniła, ponieważ nawet jak jest igła zamontowana - to mimo że jej dotykam to nic nie słychać w głośnikach [tak wiem, nie powinno się dotykać igły, ale to było zło konieczne]. Jest tylko jeden minus, bo nigdzie [w internecie i w sklepach w Poznaniu] nie mogę znaleźć takiej wkładki. Czy ktoś może orientuje się jaki może być zamiennik, o tym samym wejściu? W razie czego wymiana głowicy czy ramienia wchodzi w grę, ale to ostateczność.

Poniżej wrzucam zdjęcia ramienia i wkładki:

Co jeszcze znalazłem to opakowanie od wkładki, jest to firma SHURE, design series, stereo phono cartridge LTP-2.

0
  • #5 06 Paź 2015 14:20
    Liberian
    Poziom 8  

Dobra, problem rozwiązany. Okazało się że wszystkiemu była winna wkładka - coś tam nie działało i trzeba było ją wymienić. Kiedy przyszła nowa wkładka, to trochę się namęczyłem z kalibracją po zamontowaniu (nadal uważam że nie zrobiłem tego w 100% poprawnie, ale na tyle żeby można było sprawdzić czy to wina wkładki czy czegoś innego). Gramofon gra super. Jedyne co da się słyszeć, to charakterystyczne buczenie. Przy takim samym podłączeniu innego gramofonu (Technics SL-1800) nie ma takiego buczenia, przy moim technicsie SLB100 jest buczenie.

To buczenie do jak się już dowiedziałem, związane z brakiem uziemienia (przy gniazdach RCA jest widoczne miejsce na kabel do uziemienia) i dlatego tak buczy. Do tego w niedalekiej przyszłości będzie wzmacniacz Denon PMA 720 AE który ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, więc wszystko będzie jak należy. Temat do zamknięcia, jakby ktoś miał jeszcze pytania, to piszcie na PW :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo