Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immobilizer i odcięcie zapłonu ?

07 Cze 2005 00:40 3017 1
  • Poziom 11  
    Chce założyć odcięcie zapłonu w corsie 1.5TD z immobilizerem, ale mam problem ze znalezieniem odpowiedniego przewodu który powinienem przerwać i wpiąć w to miejsce stycznik. Zakładałem już w trzech dieslach i nie było z tym problemu, wykorzystałem pojedynczy przewód od pompy paliwowej, ale tu widze ze jest chyba inaczej przez immobilizer.

Koledzy co radzicie, gdzie mam się wpiąć z tym stycznikiem, bo siedziałem cały weekend i nic nie wymyśliłem, w corsie dojście do pompy paliwowej jest tragiczne, może tego przewodu nie zauważyłem. Widziałem jedynie trzy przewody które wchodzą w jednym miejscu do pompy, ale one raczej mi nie pomogą - sprawdzałem.
    Napiszcie co mogę zrobić, bo jestem na siebie zły, ponieważ znajomym pozakładałem a sobie nie mogę ?

Rozmawiałem z gościem co zakłada alarmy, ale za wiele nie chciał zdradzić, najlepiej jak bym auto do niego wstawił. Podobno w dieslach z immobilizerem jest sposób na podpięcie się pod pompe, tylko jakie? Może ktoś z was już to przerabiał ?
  • Poziom 27  
    Jezeli pompa jest elektryczna i do zbiornika ida przewody nic prostrzego jak wziac w gasc probowke 12v i podpiac jedna strone do masy (-) a drugim koncem wpiac sie w kabelek i przekrecic stacyjke. powinno sie zapalic na chwile (kiedy pompka dopompuje paliwo, ale nie zawsze) no a napewno pojawi sie prad jak auto odpalisz. jezeli nie trafisz to wbij sie w kolejny kabel. poczym na odpalonym aucie przetnij kabelek i powinno za chwile zgasnac.

A musi byc to paliwo? mozesz przeciac kabelek idacy od stacyjki (jak sie nie myle czarno-czerwony).

pozdro