Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodge Intrepid (Chrysller) 2.7L - jaki interfejs do podłączenia pod PC

30 Wrz 2015 12:35 1050 5
  • Poziom 10  
    Witam, to chyba mój pierwszy post ,choć Elektroda mi obca nie jest, ogólnie elektronikę i elektrykę traktuję jako pasję-tyle o mnie :)
    Ostatnio "spać mi nie daje" mój Dodge-jak w temacie-Intrepid 2.7L 99r importowany z USA (czyli teoretycznie zgodny z OBDII), jednak próbowałem trzech sztuk ELM327 Bluetooth (made in china) Dwa z nich to ELM-y V2.1 ,do tego chyba wszystkie możliwe aplikacje na androida ,niestety brak odpowiedzi ECU...
    Oczywiście zapłon-włączam,tablet i interfejs-sparowane "widzą się" ,testuję wszystkie opcje połączeń...zero odpowiedzi ECU.

Chrysler Intrepid łączy się przez (SAE) J1850 -ELM327 obsługuje,
    Standard dla klasy B Multiplexing -tego nie rozumiem :)
    Sprawdziłem gniazdo OBD ,jest ok są zasilania,masy i kabel fioletowy pod pin "2" OBD, tak jak na schemacie, a więc to VPW ponieważ pin "10" jest pusty. Pokusiłem się nawet o "podsłuchanie" owego pinu nr2 w OBD auta ,czułym wzmacniaczem audio, słychać modulowane dźwięki ,więc sam przewód jest ok, ECU coś "gada" :) ,tylko ja go nie rozumiem :D

Może ktoś z szanownych forumowiczów podłączył to auto,lub wie czym to zrobić ? Jaki interfejs i program ?
  • Poziom 32  
    Sprawdź czy fizycznie jest w interfejsie podłączony pin 2, bo to że napisali multiplekser niczego nie dowodzi. Co do pytania czym podłączyć, to sprzętu jest sporo, ale nie w tych cenach co wspomniany.
  • Poziom 10  
    w ELM-ie pin "2" jest podłączony, podsłuchiwałem go też wzmacniaczem audio kiedy próbowałem łączyć się z autem, było słychać modulowane piszczenie o różnych tonach, z tym że dużo cichsze niż na pinie "10" no i zupełnie inne niż sygnały(dźwięki) wychodzące z auta. Ale to pewnie też niczemu nie dowodzi. Co by kolega polecił do 300zł najlepiej ? Chciałbym żeby taki interfejs miał bluetootha ,lub chociaż działał z tabletem przez WiFi lub USB. Ale nawet zakup zwykłego ręcznego scanera wchodzi w grę.

Przeszukując zachodnie strony w internecie napotkałem na coś takiego jak RKS+CAN ??? ,jednak nie trafiłem na coś podobnego u nas.
  • Poziom 32  
    Do trzech stów to nic nie polecę. Bluetooth, wifi nie wiem co to, nawet nie umiem wymówić. Skaner dla ameryki najstarszy jaki mam to Autel Maxi Diag us703. Czasami używam jeszcze, bo szybko śmiga, ale to tylko cztery systemy: motor, ABS, poduszki, skrzynia. Można go jeszcze kupić, obsługuje do 2007r. Cena sto dolców.(Albo którykolwiek z tej serii np. JP701, softy można zamieniać, wgrywa się pojedynczo każdą markę.) Następny to Autel MaxiDiag MD802. Polecam w wersji rozszerzonej do obsługi wszystkich systemów, warto dopłacić, ale to już ze czterysta dolców. Przez USB oglądasz zapisane Live Data. Przybliżone ceny podałem bez cła, podatku, transportu, marży. Skanery tylko z OBD to zabawki.
  • Poziom 10  
    Może jeszcze ktoś ,coś ??? Temat nadal aktualny.
  • Poziom 8  
    Spróbuj AUTEL AL519 - fajne urządzenie w języku polskim. Kupisz na portalu aukcyjnym od 350 zł.