Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C4 2.0 ABK B/G - Brak ssania na zimnym silniku

30 Wrz 2015 16:24 951 4
  • Poziom 2  
    Witam

Od pewnego czasu mam problem z brakiem ssania na zimnym silniku, a że idzie sezon zimowy muszę się tym zająć. Sprawdziłem tzw "silniczek krokowy" jest sprawny błędów w ECU nie mam. Chciałem zweryfikować sterowanie "silniczkiem", bo może tu leży problem , jednak nie znalazłem nigdzie info na ten temat. Do pinu + dochodzą dwa przewody, może ktoś z kolegów wie skąd są one doprowadzone i jak jest sterowany. Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.
  • Moderator Samochody
    Po co grzebiesz tam, gdzie nie powinieneś? Tam nie ma ani "ssania", ani "silniczka krokowego". Problem leży zupełnie gdzie indziej, prawdopodobnie w odczycie temperatury silnika.
  • Poziom 2  
    Grzebie bo nie chodzi. A "silniczek" jest , jest to regulator biegu jałowego potocznie nazywany "silniczkiem krokowym" chodź nim nie jest. Jest umieszczony w obudowie filtra powietrza - tak dla informacji.
    Jeśli kolega chce pomóc to czekam na info jak zweryfikować poprawność odczytów z poziomu VAGcom.
  • Moderator Samochody
    mm83 napisał:
    Grzebie bo nie chodzi. A "silniczek" jest , jest to regulator biegu jałowego potocznie nazywany "silniczkiem krokowym" chodź nim nie jest. Jest umieszczony w obudowie filtra powietrza - tak dla informacji.
    Jeśli kolega chce pomóc to czekam na info jak zweryfikować poprawność odczytów z poziomu VAGcom.
    Zamknij natychmiast klapę silnika i więcej tam sam nie zaglądaj. Jeśli to faktycznie ABK, to w obudowie filtra powietrza masz przepływomierz klapowy, z przesłoną ciepłe/zimne wewnątrz samego boxu filtra, a sam regulator, w tym przypadku obejściowy zawór elektromagnetyczny znajduje sie nad deklem zaworów, przy kolektorze ssacym.