Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault scenic 1.6 16v - błąd wtrysków

30 Wrz 2015 19:24 2580 11
  • Poziom 8  
    Witam.Mam taki mały problem mianowicie wymieniałrm silnik w renówce 1.6 16v. Jakis czas po wymianie zaczęła przy przyspieszaniu sie dłwić szarpać w zakresie 1500 do 2000 obrotów. zapala sie kontrolka stop poczym z chwilę gaśnie. Autko nie ma kopa tak jak powinno mieć. Na komputerze wskazuje mi uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza cylindra 1 -cylinder 1,2,4. Podpiełem nowe przewody od wtrysków, wymieniłem wtryskiwacze co prawda ze szrotu ale nic nie pomogło. Dodam że autko ma instalacje gazową, którą miałem odłączoną ale nic z tego nie było poprawy. Podmi eniałem komputery, wymieniłem świece, zamieniałem cewki, wymieniałem czujnik stukowy. Sonda lambda nowa ale pokazuje błąd podgrzewania sondy. Może ktoś ma jakis pomysł co tam może siedzieć. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    zajmij się błędem z sondą, bo z tego co widze już zmieniles cały układ wtrysku i jego sterowanie.

Dodano po 2 [minuty]:

sprawdź czy ni ma gdzieś zwarć, albo przebić jak nie będzie to po wymianie tego wszystkiego zakładając, ze to dobre części i są dobrze podłączone pozostaje sam sterownik do wymiany
  • Poziom 8  
    Gaz to STAG 4 scenic 1.6 16v po lifcie 2000r. Nie ma żadnego emulatora a komputer zamieniony na drugi i te same objawy.
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 15  
    Spróbuj podczasz pracy silnik podnieść jego prawą strone czyli tę od rozrządu brechą na poduszcze go góry tak żeby nie siedział na poduszcze tylko na breszce a brecha na karoserii.
    Zobacz czy to wygeneruje szarpnięcie silnikiem i błąd.
  • Poziom 8  
    sterownik od LPG miałem odłączony całkiem i były błędy. Kidu33 myślisz że to mogą poduszki robić??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolega Kidu33 myśli o uszkodzeniu wiązki.
  • Poziom 15  
    Myśle o uszkodzeniu wiązki lub sterownika za lewą lampą.

Ale po gaziarzach to można się wszystkiego spodziewać.
  • Poziom 8  
    Może być ze wiązka. Komputera mam podpięty drugi i te same objawy. Co prawda przewody z komputera podstawie lek drugiej ale tylko te z ecu. Jeszcze zostały zasilające po przekaźniki ale te raczej chyba nie. Myślałem jeszcze nad czujnikiem polozenia walu czyli on może coś takiego robić?
  • Poziom 8  
    Witam. Umiałem silnika i dostaje takich dziwnych wibracji. Powiem że nawet gdy jest lekko pochylony samochód to na wolnych obrotach potrafi zgasnac. Robi tak też na rondzie albo gdy chce się zatrzymać.