Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat uruchomienia stycznika 2x start 2xstop

30 Wrz 2015 20:12 1233 6
  • Poziom 2  
    Witam, prosiłbym o pomoc w podłączeniu stycznika. Potrzebuję podłączyć dwie kasety sterujące do stycznika, każda z kaset wyposażona jest w przyciski monostabilne start NO i przycisk Stop NC. Stycznik posiada parę styków NO i parę styków NC. Jedną kasetę bez najmniejszego problemu potrafię podłączyć i wszystko śmiga, problem mam z drugą kasetą a dokładnie z przyciskiem Stop. Po podłączeniu obu kaset stycznik rozłącza się dopiero po naciśnięciu dwóch Stopów jednocześnie. Na pewno popełniam jakiś błąd w podłączeniu albo mam złe przyciski, bardzo proszę o pomoc, może ktoś posiada jakiś schemat albo coś co mogłoby mi pomóc???
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Połącz stopy szeregowo.
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    z twojego opisu można wnioskować że podłączyleś przyciski NC równolegle, dlatego musisz przyciś dwa naraz żeby wyłączyć stycznik, tak jak kolego wspomniał musisz je połączyć szeregowo.
  • Poziom 2  
    Faktycznie, trochę techniki i człowiek się gubi :D dziękuję bardzo za pomoc,
  • Moderator Elektrotechnika
    Jeśli to nie jest tajemnica to do jakiej maszyny (urządzenia)są te dwie kasety.
  • Poziom 2  
    do taśmociągu (podajnika) długości 7 metrów, chcę mieć sterowanie na dole i na górze
  • Moderator Elektrotechnika
    Przemek2801 napisał:
    do taśmociągu (podajnika) długości 7 metrów, chcę mieć sterowanie na dole i na górze

Czyli u siebie w domu . przepraszam że pytam bo takowe rozwiązania dla zakładów pracy mają obostrzenia.