Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głuchy Blaupunkt MuNCHEN CD51

07 Jun 2005 03:18 1551 10
  • Level 21  
    Witam
    Z początku radyjko przerywało mi na dołkach (wyłączało się), poprawiłem więc luty przy gnieździe i teraz jest niby wszystko OK ale nie ma dzwięku, zastanawiam się dlaczego ? już 3 razy wylutowywałem i wlutowywałem gniazdo i nic nie pomaga. Nawet kreski equalizera nie skaczą tylko leżą na jednym poziomie. Końcówki dostają zasilanie, teraz pytanie ile powinien wynosić sygnał wejściowy na końcówke ?
    Proszę o pomoc bo mam kupca na to radio i chciałbym je czym prędzej sprzedać.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 23  
    Musisz prześledzić tor sygnałowy i zobaczyć skąd powinien dochodzić sygnał na wejscia końcówki mocy pewnie z jakiegoś procka sygnałowego pełniącego funkcję regulacji głośności balansu fadera i jak mówisz equalizera (do sprawdzenia przydałby się wzmacniacz mcz z głośnikiem) jak nie będzie sygnału na wyjsciach tego procka to sprawdź na jego wejsciach i tak dotrzesz gdzie ten sygnał już się pojawia....a tak wogóle to może jakaś funkcja mutingu jest włączona czasami się zdarza ze grzebie się w dobrym radiu :) wszystko dobrze posprawdzaj powodzenia...
    Michał
  • Level 21  
    Nie, nie muting to napewno nie jest poprostu gdzieś jest brak sygnału, zaraz spróbuje dotrzeć do miejsca gdzie urywa się sygnał.
  • Level 26  
    moze to byc problem z pamiecią.
    Mialem takie pzypadki ale nie w takim modelu.
  • Level 27  
    A jaki byłby efekt gdyby brakowalo 8v??Staje na stacjach?? RDS smiga??Bo z tego napiecia tez zasilany jest procesor dzwieku
  • Level 21  
    RDS i programowanie stacji - wszystko jest w najlepszym porządku, CD też odpala i czyta płyte. Ale dźwięku brak, tak się zastanawiam czy mogłoby się tak zachowywać gdyby było gdzieś zwarcie do masy przy wejściu bądź wyjściu końcówki mocy ?

Dodano po 37 [minuty]:

czy może być taki objaw jakby padłą końcówka mocy ?? Na jednej z końcówek jest na wyjściach napięcie 0,57V natomiast na drugiej 0V
    W załączniku opis końcówki mocy w tym modelu
  • Level 19  
    a jakie masz napięcie na nodze 7 -stand by ,czy po włączeniu radia napięcie na tej nodze zmienia się?
  • Level 21  
    Na stand-by mam 0V i nic się nie zmienia przy załączaniu, czy to oznacza że padł któryś z tranzystorów sterujących ?
  • Level 19  
    Co jest uszkodzone to nie wiem nie znam schematu tego radia,ale poszukaj tego napięcie powinno pojawić sie po włączeniu-często jest powiązane z napięciem "remote antena" na wyjściu radia.Pozostaje tylko prześledzić druk od 7 nogi ...
  • Level 21  
    Dotarłem do usterki, ale mimo to że teraz po włączeniu radia pojawia się na STD-BY napięcie 1.83V na obu końcówka to nadal nie ma dźwięku :-(
  • Level 19  
    Moim zdaniem 1,83V na tej końcówce to zamało powinno być prawdopodobnie 5V lub więcej .Odłącz ta noge od układu i podaj napięcie 5V przez opór jeżeli nie pojawi się na wyjściach połowa zasilania to układ jest uszkodzony.Bywa że układ może zewrzeć napięcie STD-BY i wtedy też jest uszkodzony.