Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferolli DOMITECH F24 - BRAK CIŚNIENIA CIEPLEJ WODY PIECYK GAŚNIE

30 Wrz 2015 21:55 510 2
  • Poziom 5  
    Witam ,Piecyk jak w temacie zamontowany ok 4 lat temu,po dwóch latach zaczęło słabnąć ciśnienie cieplej wody z kranu serwisant nic nie mówił po za tym ze mamy jedną z najbardziej zakamienionych wód w województwie lubelskim,co roku przed włączeniem ogrzewania trzeba było coś w piecyku ruszyć żeby zaczął działać chyba pompę bo nie chciała się zakręcić,i mówił że u nas jak montują w mieście piecyki to gwarancje dają na pompy max rok bo tak zakamieniona woda.Ale do rzeczy ponieważ problem jest poważny dziś podczas kąpieli zauważyłem ze woda już ciepła prawie wcale nie leci bardzo słabiutko,a zimna bez zmian rewelacyjnie,i nie wiem co jest czy samemu mogę coś sprawdzić przeczyścić ewentualnie,co mogło się stać, temperatura wody nastawiona na 40 stopni piecyk się załącza po chwili od puszczenia łapie płomień i grzeje wodę przez chwile do 50 stopni po czym wyłącza i spada temperatura do 28 i leci zimna po czym znowu załącza i tak wkoło ale czasami piecyk całkowicie gaśnie jakby prod odcięło na 30 sekund, a woda dalej leci i po chwili załącza z powrotem i tak to wygląda,oczywiście chciałem przed chwila sprawdzić czy zadziała ogrzewanie i niestety jak co roku nie włączam temperaturę na termostacie na piecyku słychać bzyczenie i tyle, pewnie znowu trzeba pompę ruszyć,ale co z ta ciepłą woda proszę o porady i diagnozy jestem zielony i boje się ze serwisant naciągnie mnie na koszty.
  • Poziom 34  
    Standard w domitechach f24. Masz zapchaną nagrzewnicę od wody użytkowej. Konieczne płukanie chemią. W domu tego nie zrobisz bo trzeba mieć do tego pompę. Istnieje duże ryzyko że nagrzewnica się rozleci po takim zabiegu. Koszt nowej to bagatela około 1800zł.
    Zastana pompa po okresie letnim to również standard w domitechach.
  • Poziom 5  
    no to pięknie totalna załamka , to piecyk kosztował mnie 1400 fakt promocyjnie kupiłem nowy, ale teraz takie koszta? pffffff siąść i płakać