Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2 - Hamulec włącza postojowe, choinka

Noloy 30 Wrz 2015 22:19 1986 5
  • #1 30 Wrz 2015 22:19
    Noloy
    Poziom 2  

Witam.
    Na początku napiszę, że nie znalazłem TAKIEGO SAMEGO tematu.
    Opisze Swój Problem.

Jadę sobie normalnie jakby nigdy nic... i nagle słyszę "pyk" i zgasło podświetlenie zegarów, Kontrolki działają.
    Wiadomo bezpiecznik padł i problem z którąś żarówką i bezpiecznikiem.

Więc pojechałem do sklepu i kupiłem wszystkie żarówki, które widziałem, że trzeba wymienić, i wymieniłem 2 żarówki w tylnej rejestracji (spalone), plus obie tylne żarówki pozycyjne i kierunki (zamieniłem na nowe).

Następnie wymieniłem bezpiecznik na prawidłowy, 7,5 A od prawych pozycyjnych.

I teraz najlepsze. WSZYSTKO DZIAŁA ;-) ale aż za dobrze, tzn. zrobiła się jedna wielka choinka !!! tzn...
    (Bezpieczniki się nie palą, Światełka palą się).

Przy włożonych wszystkich bezpiecznikach gdy zapale światła mijania to razem ze stopem.
    Natomiast gdy wyjmę ten bezpiecznik 7,5A to nie ma lewych świateł pozycyjnych przednich i tylnych, ale STOP działa prawidłowo.

A co jeszcze "fajnego" jak mam zgaszone światła mijania/postojowe (włączony silnik) to STOPEM włączam przednie postojowe.

Jeszcze się dzieje coś takiego, przy jeździe w czasie hamowania na włączonych światłach mijania przygasa środkowa konsola z wyświetlaczami.

Nie mam pojęcia co może być nie tak?
    Czytałem podobne problemy, wszędzie diagnoza to "brak masy".

W tym przypadku też tak jest??
    Pozdrawiam i Proszę o pomoc.

0 5
  • #2 30 Wrz 2015 22:53
    mkubol
    Poziom 24  

Z twoich opisów nasuwa sie jeden wniosek MASA! Masz gdzieś luźną masę (minus)

1
  • #3 01 Paź 2015 05:49
    piotrekwoj1
    Poziom 38  

Szukaj wypalonego styku w kostce w tylnich lampach.

1
  • #4 01 Paź 2015 06:29
    abart64
    Poziom 29  

Sprawdź czy nie włożyłeś żarówek jednowłóknowych w miejsce dwówłuknowych. Ewidentnie jest zwarty stop z pozycyjnym a to łatwo zrobić wpychając niewłaściwą żarówkę.

1
  • #5 01 Paź 2015 21:46
    Noloy
    Poziom 2  

zwarcie robi STOP. jezdzilem dzis na tej "choince" no musialem.
    najpierw przepalil sie bezpiecznik od lewych pozycyjnych i swiatla deski tez padly..... pozniej w jednym momencie (przy kolejnym hamowaniu) padl bezpiecznik STOPU i wycieraczek.... teraz nie ma zadnych zwarc w ukladzie.

ale tak sie nie da jezdzic.

podlaczalem tez dodatkowa mase (nawet bezposrednio do minusa w AKU.), choinka byla nadal wiec, to nie jest brak masy.
    jutro jade do jakiegos elektryka bo nie mam juz na to pomyslu..

MASAKRA !

Żarówki dobre wstawiłem.

0
  • #6 03 Paź 2015 18:14
    Noloy
    Poziom 2  

Zwarcie bylo przy lewym tylnym swietle, trzeba bylo rozkrecic pół bagażnika ! :-) i już jest dobrze :-) (trzy kabelki złączyły się w jeden !!! a winna temu była dodatkowa instalacja na HAK - źle zamontowana, i kabelki były zgięte o 90 stopni),

przy okazji poprawilem styki masy.

Lala śmiga jak trzeba ;-)

0