Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet T-Mobile - wymiana karty w modemie poza granicami kraju

Scorpioon 30 Wrz 2015 23:44 522 3
  • #1 30 Wrz 2015 23:44
    Scorpioon
    Poziom 2  

Do tej pory korzystaliśmy z internetu poprzez modem z kartą T-mobile podłączony do laptopa. Działa bez uwag. Mam zatem pytanie, czy podczas pobytu w Austrii wystarczy,że kupimy tam na miejscu kartę tego samego operatora i po włożeniu jej do modemu zadziała bez problemu, czy musimy kupić kartę startową?

0 3
  • Pomocny post
    #2 01 Paź 2015 06:33
    Polon_us
    Poziom 41  

Z moich doświadczeń z T-Mobile podczas pobytu w Polsce/Niemczech - wystarczyło zgłosić nim fakt chęci użytkowania tej samej sieci w innym kraju.
    W takim przypadku powinni zrobić odpowiednie ustawienia na koncie i być może podać jakiś kod, który należy wprowadzić przy pierwszej próbie użytkowania w danym kraju - w tym przypadku Austrii.

Tak było dwa lata temu - mam nadzieję, że nic się nie zmieniło.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skontaktować się z info-linią T-Mobile.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć kartę startową w danym kraju. Ale to chyba niepotrzebna komplikacja.

1
  • #3 01 Paź 2015 07:30
    Scorpioon
    Poziom 2  

Dziękuję Ci bardzo Polon..us za szybciutką odpowiedź i podpowiedź!! Utwierdziłeś mnie w tym, co już raz zrobiłam. Ale chyba miałam pecha, bo pani konsultantka jedyne co zrobiła, to wystraszyła mnie konsekwencjami w przypadku korzystania z dotychczasowej karty. Chwała jej i za to ..ale nie podpowiedziała rozwiązania, które mi Ty sugerujesz. Pozdrawiam!!

0
  • #4 01 Paź 2015 09:01
    Polon_us
    Poziom 41  

Tak gwoli ścisłości ...

Ja miałem starter wykupiony w Polsce. I jeszcze będąc w Polsce, przed wyjazdem do Niemiec, musiałem zgłosić na info-linii T-Mobile fakt, że będę chciał ją użyć w Niemczech. Taka jest (była?) poprawna procedura wg T-Mobile.

Nie wiem, czy kontakt z T-Mobile w Austrii umożliwi korzystanie z tej samej karty co w Polsce.
    Z tego, co wtedy wyczytałem na stronach T-Mobile, musi być to zrobione (ta zmiana) w kraju, gdzie normalnie wykorzystywana jest karta do telefonu/laptopa.

Albo miejscowy starter, tak jak pisałem :)

0