Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google Chrome - prywatne zakłdaki z domowego komputera na służbwym komputerze

saly 01 Paź 2015 06:14 1191 9
  • #1 01 Paź 2015 06:14
    saly
    Poziom 32  

Witam
    Mam taki problem,
    w pracy używam google chrome i mam służbową skrzynkę na gmailu
    w domu również używam google chrome Wersja 46.0.2490.52 beta-m tylko jako przeglądarki, często w domu sprawdzam służbową pocztę i pracuje na niej.
    Problem jest taki że nagle w pracy na służbowym komputerze przeniósł mi się prywatny pasek zakładek, w historii przeglądania w pracy mam historię przeglądania z domu.
    Nie chce żeby tak było i mój pracodawca wyciągnął z tego jakieś konsekwencje że w pracy chodzę sobie po necie i zajmuje pierdołami.
    W ustawieniach chrome odznaczyłem wszystkie elementy synchronizacji usunąłem dane zsynchronizowane ale problem po jakimś czasie wraca i ciągle się powtarza.
    Co robić żeby dalej korzystać z chrome i nie było moich zakładek na służbowym kompie.
    Google Chrome - prywatne zakłdaki z domowego komputera na służbwym komputerze

0 9
  • #2 01 Paź 2015 08:49
    iagre
    Poziom 35  

Do tego przeglądania internetu na obu komputerach jest używane tylko jedno konto użytkownika google czy dwa odrębne konta google? Jeżeli tylko jedno to może spróbuj w domu sprawdzać służbową pocztę tylko po przełączeniu przeglądarki do trybu prywatnego.

0
  • #5 05 Paź 2015 09:57
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

saly napisał:
    po jakimś czasie patrze a tam znowu prywatne zakładki.

To dziwne. Wygląda jakby przywracany był Twój profil użytkownika w systemie operacyjnym w pracy, w którym masz zapamiętane konto. Popytaj w swoim dziale IT, jeśli takowy macie.

0
  • #7 05 Paź 2015 21:35
    saly
    Poziom 32  

Ok dzięki spróbuje jeszcze tego. Reset ustawień zrobić w pracy?
    Mamy dział IT ale oni nie mają czasu na pierdoły.
    Ciekawe że w pracy widzę to co robię w domu, a w domu nie widzę historii przeglądania z pracy.
    Wszystko zaczęło się od momentu kiedy przypadkowo kliknąłem w domu zakładkę na górnym pasku okna oznaczoną moim imieniem która jest częścią nazwy konta służbowego.
    Ogólnie używam chrome już od dawna i w pracy i domu ale dopiero teraz zaczęły się cyrki.
    Kiedyś w domu miałem zwykłego CHROMA a teraz CHROME BETA

0
  • #9 07 Paź 2015 12:00
    pidar
    Poziom 43  

saly napisał:
    Kiedyś w domu miałem zwykłego CHROMA a teraz CHROME BETA

Poczytaj też o:
    "Jeśli utworzysz w przeglądarce Chrome lub w systemie operacyjnym Chrome użytkownika nadzorowanego, używając do tego swojego konta Google, Google będzie synchronizować i przechowywać na swoich serwerach niektóre informacje – takie jak historia i inne ustawienia użytkownika nadzorowanego. Zostaną one powiązane z Twoim kontem Google. Przechowujemy te informacje, by udostępniać Ci je na stronie chrome.com/manage. Informacje przechowywane na Twoim koncie są chronione przez Politykę prywatności Google."
    https://www.google.pl/chrome/browser/privacy/

0