Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Powerline Fritz 540E - + router tworzą dwie sieci wi-fi. Czy można jedną?

sargen 01 Oct 2015 11:12 1821 6
    sargen
    Level 11  
    Hej,

Dodałem do routera (linksys) PLC Fritz 510E, które za pomocą kabli energetycznych transmituję sygnał do drugiego PLC Fritz 540E, znajdującego się w osobnym pomieszczeniu. Nastepnie PLC nr 2 (540E) tworzy swoją sieć. Zarówno router jak i PLC nr 2 (540E) tworzą odrębne sieci WI-FI.

Wg. instrukcji Fritz 540E :
    Quote:
    "FRITZ!Powerline 540E pozawala na połączenie z istniejącą siecią bezprzewodową zwiększając jej zasięg w całym domu."

Jednak jedyne co znalazłem, to możliwość ustawienia mostka WLAN z routerem. Wówczas zakładam, że PLC będzie działał jak reapeater zwiększając zasięg sieci. Czy możliwe jest zestawienie takiego mostka tylko po LAN? Tak by PLC2 odbierał sygnał po kablu i transmitował tą samą sieć jako WI-FI?
    kindlar
    Level 40  
    Ja znalazłem taki opis: "Zestaw dwóch adapterów Powerline umożliwiający rozszerzenie domowej sieci bez konieczności instalacji dodatkowych przewodów. Oferuje szybki transfer danych z prędkością nawet do 500 Mb/s. Fabryczne szyfrowanie 128-bitowe AES zapewnia maksymalne bezpieczeństwo - wystarczy nacisnąć przycisk, aby szyfrowanie objęło także nowe adaptery FRITZ!Powerline zintegrowane w sieci." Gdzie tu mowa o sieci wifI?
    sargen
    Level 11  
    kindlar wrote:
    Ja znalazłem taki opis: "Zestaw dwóch adapterów Powerline umożliwiający rozszerzenie domowej sieci bez konieczności instalacji dodatkowych przewodów. Oferuje szybki transfer danych z prędkością nawet do 500 Mb/s. Fabryczne szyfrowanie 128-bitowe AES zapewnia maksymalne bezpieczeństwo - wystarczy nacisnąć przycisk, aby szyfrowanie objęło także nowe adaptery FRITZ!Powerline zintegrowane w sieci." Gdzie tu mowa o sieci wifI?

Tu? Nigdzie.

Ale na stronie producenta : http://fritzbox.com.pl/pl/p/AVM-FRITZPowerlin...Bits,-Access-Point-WLAN,-LAN-Fast-Ethernet/81

Quote:
    Moduł sieci bezprzewodowej WLAN Tak, WLAN N 300 Mbit/s
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ustaw taka samą nazwę sieci i zabezpieczenia + inny kanał i będzie tak jak chciałeś.
    sargen
    Level 11  
    Zrobiłem tak jak napisałeś. InSSider widzi jedną sieć na dwóch kanałach. Pytanie, czy urządzenia same będą się przełączały między PLC(wifi) i routerem w zależności od tego który sygnał jest mocniejszy?
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tak powinny robić - zależy to jednak od tego jak zostały zaprogramowane.

Zwykle nie ma z tym problemu.
    sargen
    Level 11  
    Z tego co widzę to sieci się nakładają i urządzenie (smartphone, laptop) nie wybiera automatycznie silniejszego sygnału. Testowałem za pomocą appki dostarczonej do Powerline (cały czas trzyma jeden kanał).

Dodatkowo mam problem z podpięciem ps3 za pomocą PLC 2 (lan). Po wifi działa. Przy próbie automatycznego ustawienia dostaję komunikat (uzyskaj adres iP : niepowodzenie). Gdy probuje wpisać ustawienia recznie podajac za adres ip moj router, brame domyslna i dns (8.8.4.4 i 8.8.8.8 ) dostaje info ze problem z polaczeniem z DNS. Gdzie może leżeć problem?

Dodano po 3 [minuty]:

Problem z PS3 rozwiązany, zresetowałem modem, router i plc. Działa :)