Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęgło od pilarki spalinowej do nietypowego silnika SOLO

01 Paź 2015 11:49 3366 26
  • Poziom 21  
    Witam!
    Ostatnio przywiozłem silnik dwusuwowy z Austrii. Silnik pochodzi z opryskiwacza plecakowego marki SOLO. Chciał bym do niego założyć jakieś sprzęgło. Sprzęgło od kosy się nie nada lecz od pilarki spalinowej prawdopodobnie by weszło.
    Gwint:
    -średnica 1cm.
    -długość 1,4cm.
    Ten stożek:
    -przy gwincie 1,1cm.
    -w najgrubszym miejscu przy łożysku 1,5cm.

Czy sprzęgło będzie pasować?

• Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź sobie, czy sprzęgło od minibike nie będzie pasować
    http://www.motosklep.vns.pl/?81,sprzeglo-odsrodkowe-minibike-poket
    A jeśli nie, to czeka cię dorobienie jakiejś przejściówki lub tarczy kotwicznej dla sprzęgła i dopiero wtedy coś się uda zamocować.
    Zresztą, wpisz w google "sprzęgło odśrodkowe" i przełącz na obrazki.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Jeżeli tylko trafisz tak że średnica od jakiegos sprzęgła będzie Ci pasowała ze średnicą na gwincie przed stozkiem to ja bym to poprostu ( oczywiście tylko dla siebie) zaspawał migomatem. tylko równo żeby nie miało bicia osiowego.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Całkowicie bez sensu. Wszystko wtedy staje się jednorazowe, a możliwości serwisowania żadnych. Poza tym mocowanie czegoś na samym gwincie spowoduje, że ten się momentalnie ukręci przy obciążeniu. Sprzęgło ma siedzieć na stożku wału i na niego przekazywać całe obciążenie.
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    dobierz sprzęgło tak aby kosz wpasował się na czop wału a samo sprzęgło spróbuj prze gwintować
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Aha już rozumiem, patrzyłem na wały pilarek i myślałem że to jest na sprzęgło a okazało się że to jest na wentylator...

A jak by ten stożek przetoczyć żeby ta rolka weszła ? Tylko zostaje wtedy gwint .
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Rycho T napisał:

Do czego chciałbyś go wykorzystać z tym sprzęgłem?

Jak by się dało założyć sprzęgło to pod rower bym go zaprzągł w przyszłości
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    nie opłacalny interes z tym toczeniem bo zakładam że musiał by wyciągać wał żeby móc to zrobić - w dodatku ten gwint..
    Troche mnie zaskoczyłeś z tym rowerem bo ciekawi mnie jak chcesz tam założyć łańcuch rowerowy
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Rycho T napisał:

Możesz spróbować założyć tam rolkę i napędzać koło poprzez jej docisk do opony.
    Takie rozwiązania były kiedyś stosowane w rowerach.
    To najprostsze rozwiązanie i bez sprzęgła.

Takie coś mnie nie interesuje.
    Niedługo mi przyjdą pierścienie i uszczelka to zobaczymy jak on będzie pracował.
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Rycho T napisał:
    Co masz z z drugiej strony silnika, na wale założone? :D

Jakieś koło zamachowe z wcięciem na szarpak. Spróbuję rozkręcić ale chyba będzie to samo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Dmuchawa dodatkowo chłodziła silnik, magnesów nie miała. Z rowerem sobie odpuszczę. Może jakieś koło pasowe tam wsadzę czy coś.
    Sprzęgło od pilarki spalinowej do nietypowego silnika SOLO Sprzęgło od pilarki spalinowej do nietypowego silnika SOLO Sprzęgło od pilarki spalinowej do nietypowego silnika SOLO Sprzęgło od pilarki spalinowej do nietypowego silnika SOLO Sprzęgło od pilarki spalinowej do nietypowego silnika SOLO
  • Poziom 1  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja bym jednak wrócił do tych minibike'ów. Tam są silniki podobnej pojemności i mocy, pewnie właśnie pochodzące z takich sprzętów. Sprzęgła które wcześniej są przecież na stożku.
  • Poziom 1  
    Montaż silnika, to kwestia wyosiowania wału silnika, czyli sprzęgła z wałem kosza sprzęgła. Jak to zamierza zrobić autor wątku, nie wiem.
    Znalazłem po prostu sprzęgła odśrodkowe od minibike'ów i sa one na stożku. Więc może któreś będzie pasować. Ich cena na szczęście jest taka, że można zaryzykować.
  • Poziom 1  
    Ja myślałem o stworzeniu jakiegoś pseudo (fragmentarycznego) kosza/skrzyni w którym umieści się silnik na sztywno tak, by jego wał zgrywał się z mocowaniem obudowy sprzęgła/łożyska sprzęgła na jego ścianie. Lub z mocowaniem obudowy proponowanej przez @Rycho T
  • Poziom 1  
  • Poziom 22  
    Są też przekładnie do hulajnogi.

Taka przekładnia będzie lepsza niż standardowa z pocketa, przełożenie 5:1 a ta zwykła od pocketa 3:1