Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant atmo Mag mini PL 11-0 - - Letnia woda przy maksymalnych ustawieniach

Chojrakus 01 Oct 2015 12:54 5259 7
    Chojrakus
    Level 2  
    Witam. Posiadam w mieszkaniu piecyk Vaillant atmo Mag mini PL 11-0/0 XI H.
    Problem:
    Przy pokrętłach ustawionych na maksymalny płomień i małe ciśnienie woda ledwo osiąga temperaturę 36 stopni, gdzie jeszcze miesiąc temu spokojnie osiągał 41 przy średnim ciśnieniu wody. Sam płomień jest widocznie mniejszy niż powinien oraz na wyświetlaczu miga symbol płomyka.

Piec ma 3 lata i już nie jest na gwarancji. Wyczyściłem mechaniczny filtr wody oraz cały piec z osadu co nic nie dało.

Czy ktoś mógłby mi poradzić co robić albo chociaż powiedzieć przyczynę usterki?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    valdimazur
    Level 15  
    Sprawdzić membrane w zespole wodnym.
    Bobbo
    Level 22  
    Ten typ tak ma albo membrana albo serwozawór. Napisz prawidłową odpowiedz tak dla statystyki.
    Chojrakus
    Level 2  
    Znalazłem w końcu trochę czasu by się zabrać za ten piec. Jednak nie mogę wyciągnąć zespołu wodnego. Nie trzymają go żadne śruby tylko zaczep.

Próbowałem go podważyć ale siedzi jak zły. Jest jakiś specjalny sposób na wyciągnięcie zespołu wodnego czy tylko mi brakuje siły?
    Bobbo
    Level 22  
    Do wymontowania zespołu wodnego wystarczy klucz nastawny i śrubokręt krzyżowy. Jest to bardzo prosta czynność.
    Chojrakus
    Level 2  
    Udało mi się wyciągnąć zespół wodny i przeczyścić delikatnie membranę. Poprawa jest widoczna bo piec zamiast 36 osiąga już 40 stopni jednak dalej przy maksymalnym płomieniu i małym ciśnieniu, oraz dalej migocze ikonka płomyka.
    Zbigniew Rusek
    Level 36  
    Jak się już rozebrało zespół wodny, to trzeba wymienić membranę (kupić taką, jaka ma być do tego typu piecyka). Nie bardzo wiem, jaka jest trwałość tych membran, ale napewno nie są trwalsze niż w Junkersach (w nich serwisanci zwykle robią wszystko inne niż wymiana membrany).
    Chojrakus
    Level 2  
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi, bardzo mi pomogliście :)