Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Żólta linia na matrycy monitora HP Compaq LA2306X

Jaromir grom 01 Oct 2015 13:12 2373 6
    Jaromir grom
    Level 11  
    Wczoraj dotarł do mnie zakupiony na Allegro monitor HP Compaq LA2306X . Z opisu wynikało, że jest na nim jakaś mała rysa której przy korzystaniu z komputera nie widać. Okazało się , że ta linia to nie zewnętrzne zarysowania jak myślałem tylko linia na matrycy. Czy da się tego jakoś pozbyć ? Masowałem linię ,ale to nic nie daje.
    Proszę o porady.
    ziomus90210
    Level 35  
    Chyba tylko wymiana matrycy. Kiedyś udało mi się usunąć pionowe linie podgrzewając hotairem i dociskając połączenia flex na brzegach matrycy. Jednak był to akt desperacji i wielki łut szczęścia, no i udało się tylko raz...
    Jaromir grom
    Level 11  
    Zastanawia mnie to czy monitor może pochodzić kilka lat bez ekspansji w górę tej linii i czy nie pojawią się następne linie w innych częściach monitora.Monitor jest z 2012r.Swoją drogą to mam od sprzedawcy pisemną gwarancję na 12 miesięcy.Cena monitora była obniżona o 80 zł w stosunku do stanów idealnych no ,ale nie spodziewałem się takiej żółtej niespodzianki.
    Jaromir grom
    Level 11  
    Ta kreska jest na tej przezroczystej części matrycy a nie na samym wyświetlanym obrazie czyli jak pod nią umieszczę kursor to kreska znajduje się nad nim,więc czy to jest typowe uszkodzenie matrycy ? Do tej pory przez 8 lat używałem jednego monitora LCD na którym nie mam nawet jednego martwego piksela stąd moje może trochę naiwne pytanie.

Moderated By Dzimi:

Proszę stosować się do poleceń moderacyjnych. Regulamin pkt.3.3. Niestosowanie się do polecenia moderacyjnego może skutkować ostrzeżeniem.

piotrku
    Level 16  
    Jaromir grom wrote:
    ...kreska znajduje się nad nim...

Na mój rozum, jeśli kreska świeci ciąłym żółtym, to niezaleznie od treści obrazu podawanej na marycę w tym miejscu zawsze widać będzie żółte piksele. Czy nie stąd może powstawać wrażenie, iż kreska widnieje na warstwie powyżej tej, która odpowiada za bezpośrednie wyświetlanie obrazu na matrycy?
    zanat
    Level 2  
    Jest to uszkodzenie matrycy. Usterka jest technicznie nienaprawialna. U nas nazywa się to partial linie i jest spowodowane zwarciem w miejscu gdzie ta linia się kończy (pod szybą). Możesz spróbować "pomasować" w tym miejscu ale na 99 procent nie pomoże, a za bardzo przydusisz i zrobisz plamę lub nawet zbijesz matryce. Jeśli chodzi o dalszą ekspansje kreski raczej nic się nie powinno dziać ale pewnym być nie można.
    Jeśli chodzi o podgrzewanie flexów może to pomóc tylko w przypadku linii całkowitych (ciągnących się przez całą długość/szerokość matrycy).
    Jaromir grom
    Level 11  
    Dzięki za info.
    Monitor z uszkodzoną matrycą odesłałem sprzedawcy,dopłaciłem do wolnego od wad i od dłuższego czasu cieszę się używaniem sprawnego monitora.