Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessmann 7179488 - Czujnik zanurzeniowy sprzęgła hydraulicznego

01 Paź 2015 19:51 1677 4
  • Poziom 9  
    Witam, Czy ktoś z Was zna może zamiennik (lub schemat) czujnika temperatury montowanego na króćcu sprzęgła hydraulicznego przy kotłach Viessmann Vitodens 200W? Oryginalny czujnik kosztuje ok. 400 pln, a zakładam, że nic oprócz termistora raczej w nim nie ma... Podłączyłem najpospolitszy 10k, a wg kotła temperatura była na poziomie 63-64C stopnie, gdzie faktycznie była ok. 25C. Niestety nie mam jak zmierzyć temperatury, żeby złapać charakterystykę, jednak to co zauważyłe, to to, że zmiana temepratury o ok. 10 stopni podniosła temperaturę odczytywaną przez piec jedynie o jeden stopień (z 63 do 64 stC). Późniejszy spadek temperatury też o 10 stopni, nie obniżył już odczytywanej przez kocioł temperatury i nadal wskazywał 64C. Zakładam, że może to wynikać z uśrednianej wartości... Będę wdzięczny za pomoc w zaoszczędzeniu paru złociszy na czujniku ;)
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zamiast czujnika załóż potencjometr 10 k.
    Zobacz, przy jakim położeniu wskazuje właściwą temperaturę, zmierz wartość na potencjometrze i sprawa jasna.
  • Poziom 18  
    Czujnik sprzęgła w tym kotle to NTC 10k.
    Nie kupiłeś przypadkiem PT?

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Przepraszam, ale zauważyłem, że nie jest zamknięte.
    Okazazuje się, że to jednak zwykły NTC 10k za kilka złotych...

Ten, którego użyłem wcześniej i pisałem, że nie działa, to był NTC 5K, omyłkowo wysłany przez sprzedawcę.

Reasumując - Czujnik temperatury sprzęgła to NTC 10k