Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwarcie pompy do brudnej wody.

01 Paź 2015 21:58 2979 5
  • Poziom 6  
    Witam,
    Mam problem z pompą do brudnej wody, następuje wyłączenie bezpieczników po podłączeniu do prądu. Nie wiem co mianowicie jest, bo już nie mam pomysłów. Na początku myślałem uszkodzony kabel ale to nie kabel, myślę że będzie to kondensator lub ten wyłącznik termiczny. Macie sposób jak zmierzyć miernikiem uniwersalnym kondensator? I czy obejście tego wyłącznika termicznego nie spali silnika?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 21  
    Witam
    Muszę Cię zmartwić. Jeżeli kabel zasilający nie robi zwarcia to najprawdopodobniej masz spalony silnik. Zmierz omomierzem rezystancję uzwojenia silnika powinno być kilka, kilkanaście om. Niestety nie da to ostatecznej odpowiedzi czy nie ma tam zwarć pomiędzy zwojami. Zmierz kondensator omomierzem. Wartość rezystancji powinna dość szybko wzrosnąć i na końcu powinien pokazać sekt megaomów lub rozwarcie. Usunięcie termika w celu sprawdzenia czy nie robi zwarcia nie uszkodzi silnika. Zabezpiecza on silnik przed przegrzaniem. Łączony jest szeregowo z ślinikiem. Tak na wszelki wypadek.Wszystkie pomiary wykonuj przy odłączonym urządzeniu od prądu.
    Pozdrawiam
    W.B.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 42  
    mitlex napisał:
    obejście tego wyłącznika termicznego nie spali silnika?
    Jeśli wyłącza wyłącznik termiczny, to oznacza że, "coś nie jest w porządku z silnikiem", i nic nie pomoże
    mitlex napisał:
    obejście tego wyłącznika termicznego
    tylko trzeba dowiedzieć się tkwi gdzie usterka.
  • Poziom 21  
    Kolego stanislaw1954 to są rzeczy oczywiste dla kogoś, kto zna temat. Jak by kolega się wczytał w post widać, że osoba jest nieobeznana z tematem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Zielonka napisał:
    Kolego stanislaw1954 to są rzeczy oczywiste dla kogoś, kto zna temat. Jak by kolega się wczytał w post widać, że osoba jest nieobeznana z tematem.
    Pozdrawiam
    Dlatego tak napisałem. Trzeba czytać ze zrozumieniem.
    Zielonka napisał:
    końcu powinien pokazać sekt megaomów l
    A co to za jednostka?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    mitlex napisał:
    Następuje wyłączenie bezpieczników po podłączeniu do prądu

Proszę nie odpowiadać do czasu, aż autor poprawi pierwszy post- uzupełni dane o zabezpieczeniach.

Edit: Temat zostaje zamknięty.