Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus U042-24k - Nie zapala się

02 Paź 2015 00:33 2052 1
  • Poziom 11  
    Mam problem z piecem Buderus Uo42-24K.
    Piec jest nowy ,kupiony 4 lata temu i nie został uruchomiony.
    Po zamontowaniu i uruchomienu piec zapalił się i wyłączył w tryb awaryjny.
    Okazało się ,że pompka była zacięta i wystarczyło w nią puknąć i zaczęła działać.
    Jednak piec nie zachowuje sie jak powinien. System grzania ciepłej wody w kranach startuje i działa poprawnie , a ogrzewanie główne nie startuje , nie reaguje na regulator temperatury który włącza ogrzewanie. Można nacisnąć reset i piec załączy się i grzeje wodę w kaloryferach ale nie wyącza się - pracuje cały czas.
    Diody od temperatury cały czas mrugają.Reset ponownie wyłacza grzanie .
    Możliwe ,że sterownik po wykryciu wszkodzenia pomki na poczatku wszedł w try awaryjny lub serwisowy ,ale nie wiem jak go zresetować ,żeby wrócił do ustwień początkowych. Podstawiłem do tego pieca inny sterownik z takiego samego buderusa i wszystko działa poprawnie ,uszkodzony sterownik podstawiłem do sprawnego i usterka przeniosła się do tego pieca. Jest to nowy nie używany piec .
    Proszę o podpowiedź jak zresetować ten sterownik , a może jest inny sposób na naprawę .
    Jezeli ktoś posiada taki sterownik. to chętnie kupię.
    Z góry dzieki za podpowiedź.
  • Poziom 9  
    Jak Ci diody mrugają po naciśnięciu RESET to jest to tryb kominiarza... Jaki masz termostat wewnętrzny, i czy mówiąc "sterownik" masz na myśli panel główny kotła, czy termostat wewnętrzny?