Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Skoda Octavia II 2011r - Błąd czujnika doładowania ciśnienia

02 Paź 2015 16:03 3594 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.

Mam dość poważny problem trwający bardzo długo, aż od stycznia do teraz, fachowcy rozkładają ręce.
    Posiadam Octavię II z 2011r. samochód z drugiej ręki.
    Po koniec zeszłego roku wyskoczył co jakiś czas zapalała się migając lampka "sprężynka" a samochód tracił moc. Wizyta w serwisie wykazała błąd EGRa.
    Zdecydowałem się na wycięcie EGRa i DPFa przy okazji, w zaprzyjaźnionym warsztacie. Przyjechał jakiś fachowiec, zedytował mapę i po jakimś tygodniu dostałem samochód. Po dwóch tygodniach to samo, lampka "sprężynka" i tryb awaryjny. samochód kilka razy był odstawiany, przyjeżdżał fachowiec od mapy i po jakimś czasie to samo, a nawet zapalała się lampka "zaworek", na przemian z sprężyną i razem. Najczęściej pojawiało się to w momencie przekręcenia kluczyka do pozycji gotowości do zapłonu.
    Oddałem samochód do innego warsztatu, przyjeżdżał ten sam fachowiec niezliczoną ilość razy i to samo. Twierdzi, że to nie wina programu.
    Błąd który był zczytywany za każdym razem to P0026 Czujnika doładowania ciśnienia błąd niezrozumiały. Oczywiście czujnik został wymieniony.
    Na forum pisano o luźnej wtyczce przy czujniku, przetartych przewodach itp.
    I jest dylemat gdzie szukać. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.
  • Poziom 23  
    Kolego może to zabrzmi paradoksalnie ale ja bym sprawdził czujniki pedału hamulca, ponieważ już w starszych typach było że jak zapalała się ( sprężynka) to było wiadome że czujnik stop jest uszkodzony. Włączając hamulec podczas jazdy, równocześnie pedał gazu automatycznie odłącza turbo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Wymiana wiązki do sterownika pomogła
  • Poziom 9  
    Wymiana wiązki do sterownika pomogła