Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera Na stok narciarski

k750i 02 Paź 2015 16:42 999 5
  • #1 02 Paź 2015 16:42
    k750i
    Poziom 17  

Witam!
    W związku ze zbliżającym się sezonem narciarskim znajomy poprosił mnie o założenie kamery na stoku narciarskim aby można było podejrzeć jakie aktualnie panują warunki i czy wyciąg jest czynny. Obraz z kamery ma byc umieszczony na stronie internetowej.
    Z pozoru temat prosty do zrealizowania. Problem pojawia się gdy obraz z kamery chcemy obejrzeć na urządzeniu mobilnym- wyskakuje komunikat, że brak wtyczki.
    Zależy mi aby można było przeglądać bezpośrednio na stronie w przeglądarce.
    Jaki funkcje powinna posiadać taka kamera, jakich sformułowań szukać aby się dowiedzieć coś więcej na ten temat.

pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 02 Paź 2015 20:29
    sosarek

Poziom 43  

Może oświecisz nas co to za kamera, do czego podłączona itp.?

0
  • #3 03 Paź 2015 17:41
    k750i
    Poziom 17  

No szczegółów jakichś konkretnych nie potrzeba. Kamera musi być podpięta do internetu no i do prądu:) oczywiście żartuję.
    Ogólnie temat został powiedziany w ten sposób- sezon się zbliża, za niedługo będę uruchamiał wyciąg i potrzebowałbym jakąś kamerę na stoku aby można było popatrzeć na warunki panujące na stoku. Stronkę już mam i chciałbym ten obraz dodać bezpośrednio na stronie żeby można było na telefonie obejrzeć.
    Nie ma żadnych rejestratorów, kamer, monitoringu. Będzie dostęp do internetu. Kamera zamontowana na dachu budynku.
    Jaki rodzaj strumienia powinna posiadać kamera aby można było bezpośrednio przez przeglądarkę w telefonie lub tablecie oglądać przekaz?

Mam nadzieję, że w miarę dobrze opisałem temat.

Pozdrawiam

0
  • #4 03 Paź 2015 18:22
    TvWidget
    Poziom 31  

Rozumiem, że chodzi o prezentację obrazu jednocześnie wielu użytkownikom.
    Większość kamer IP może wysyłać obrazki na serwer przy pomocy protokołu FTP. Niestety ustawienia pozwalają przesłać tą metodą tylko 1 klatkę na minutę. To może już wystarczyć do oceny warunków na stoku.
    Szybciej tzn. np. 1 klatkę na sekundę można przesłać obrazki protokołem HTTP poleceniem POST. Niestety tylko bardzo nieliczne kamery mają taką funkcjonalność (np. https://inode.pl/iNode-LAN-Camera-p29)
    Strona WWW sekwencyjne prezentująca klatki przesyłane przez kamerę wyżej wymienionymi sposobami jest dość prosta i może być umieszczona na serwerze wirtualnym. Będzie prawidłowo wyświetlana we wszystkich przeglądarkach.
    Uzyskanie większych prędkości jest już dość skomplikowane i nie da się tego zrobić przy pomocy serwera wirtualnego.

0
  • #5 03 Paź 2015 20:20
    sosarek

Poziom 43  

k750i napisał:
    Problem pojawia się gdy obraz z kamery chcemy obejrzeć na urządzeniu mobilnym- wyskakuje komunikat, że brak wtyczki

k750i napisał:
    Obraz z kamery ma byc umieszczony na stronie internetowej.

Widzę tu sprzeczność - jakiej wtyczki brakuje skoro nie ma kamery? Temat wyciągnia strumienia video był już poruszany na Forum, wystarczy poszukać.

0
  • #6 26 Mar 2016 22:38
    k750i
    Poziom 17  

została założona kamera Intelkam WIP-104 działa nieprzerwanie od stycznia , bezawaryjnie.
    działa na wszystkich możliwych urządzeniach.
    temat zamykam.
    dziękuję za pomoc

0