Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaskadowe łączenie przetworników ADC i ich zasilanie

Mirko51 07 Cze 2005 10:52 2139 3
 • #1 07 Cze 2005 10:52
  Mirko51
  Poziom 15  

  Witam serdecznie!

  Podłączyłem do Blackfina kaskadowo 4 przetworniki A/C AD73360 Analoga w sposób zalecany przez producenta wg. notki: http://www.analog.com/UploadedFiles/Data_Sheets/62412227AD73360_a.pdf
  Problem mój dotyczy próbkowania sygnałów w tej samej fazie. Niestety, łącząc układy w ten sposób nie mam pewności, czy aby napewno wszystkie przetworniki będą dokonywać pomiaru współbieżnie. W dokumentacji nic o tym nie wspomniano (choć mogę się oczywiście mylić).
  Czy ktoś z was miał podobny problem? W jaki sposób inicjowany jest start przetwarzania?
  Wywnioskowałem jedynie, że skoro wszystkie układy mają wspólny sygnał RESET, SE i MCLK, to zbocze narastające SE powinno zatrzasnąć aktualny wynik pomiaru w rejestrach wyjściowych, natomiast jego opadające zbocze wyzwala pomiar. W ten sposób odczyt wyniku zawsze byłby poprawny i nie zakłócałby procesu przetwarzania. W ten sposób magistrala układów mogłaby być połączona kaskadowo a zapis do rejestrów wewnętrznych przetworników odbywałby się i tak na opadającym sygnale SE.
  To są oczywiście jedynie moje przypuszczenia. A więc jak jest z tym próbkowaniem rzeczywiście?

  Aha, jeszcze jedna drobnostka. Przetwornik ten (i nie tylko ten) posiada dwa zasilania: dla części analogowej i cyfrowej. Oba mogą przyjmować wartości z zakresu 3..5V. Czy podłączenie zasilania interfejsu komunikacyjnego do 3.3V a części analogowej do 5V będzie poprawne? W notce aplikacyjnej podano parametry jedynie dla wspólnego zasilania 3.3V i 5V, natomiast brak informacji (oraz przeciwskazań) dla rozdzielenia wartości tych napięć. Chociaż w starter kicie Analoga część analogowa AD73360 zasilana jest z 5V, a cyfrówka ustawiana przez zworkę 3.3 lub 5V.
  Czy jest to dopuszczalne rozwiązanie?

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc
  Miro

  Dodano po 3 [minuty]:

  dodam jeszcze, że owe podłączenie przetworników odbyło się jedynie na schemacie. Działający układ pojawi się dopiero za około 2 miesiące. Nie dysponuję więc żadną możliwością fizycznego sprawdzenia fazy próbkowania przetworników:((

  0 3
 • #3 20 Kwi 2006 13:01
  SergiejT
  Poziom 10  

  Mam problem z tym przetwornikiem, bo nie wiem jak rozpoznać (w trybie DATA) że odbierana próbka jest właśnie z kanału nr 1 itd.

  Czy coś już wiecie na ten temat?

  Pozdrawiam
  Sergiej

  0
 • #4 06 Maj 2009 11:41
  projektavr
  Poziom 16  

  Czy ktoś zauważył, że AD73360 są wrażliwe na niewelkie zmiany temperatury? W zamkniętej obudowie już kilku minutach dochodzi do zmiany REFout o 0,15%, a przyrost temperatury jest niewielki (kilkanaście stopni). Podłączenie zewnętrznego ref nic nie pomaga bo mimo tego że na wejściu REFCAP jest stabilnie to REFout zmienia się o te 0,15%. Wychodzi na to że coś wew. się dzieje złego z tym referencyjnym.

  0