Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy dysk i nowy system - Przeniesienie danych ze starego dysku

02 Paź 2015 19:11 846 6
 • Poziom 30  
  Witam

  W mojej jednostce PC będę wymieniał dysk twardy z 250GB na 1TB

  Odłączę stary dysk, na jego miejsce wepnę nowy.
  Zainstaluję na nim system.

  Jak przenieść dane ze starego dysku ?

  Jeżeli podepnę go to nie będzie się nic gryzło jeżeli na dwóch dyskach będzie system ?

  Druga opcja to podpiąć dwa dyski, zrobić partycję na nowym i to tam zrzucać dane ze starego dysku.

  Po wszystkim odłączyć stary dysk, zainstalować system na nowym i ma działać :)

  Jak radzicie to zrobić ?
 • Poziom 43  
  makaronmc napisał:

  W mojej jednostce PC będę wymieniał dysk twardy z 250GB na 1TB

  Jeśli to będzie ten sam system i chcesz skopiować dane, to sądzę że zrobienie kopii posektorowej rozwiąże problem (DMDE)
 • Poziom 24  
  Jeśli chcesz zachować wszystko jak było, kopia posektorowa. Oprócz DMDE załatwia temat HDClone, EASEUS Todo Backup Free, DriveImage itd, nie wspominając o legendarnym Ghoście. Ja osbiście proponowałbym ci instalację systemu na czysto, jeśli w ustawieniach biosu będziesz miał prawidłową kolejność bootowania, nie powinno być konfliktów, spod nowego systemu spokojnie skopiujesz sobie potrzebne dane.
 • Poziom 24  
  Nic prostszego. Na czas instalacji systemu proponuję podpiąć nowy dysk jako samotny, zapobiegnie to niepotrzebnym wpisom w menedżerze rozruchu. Po instalacji nowego systemu, sterowników itp. możesz podpiąć stary dysk i skonfigurować prawidłowo boot priority w ustawieniach bios komputera.
  P.S. Może dobrze byłoby jeszcze w systemie pracującym na starym dysku utworzyć w głównym katalogu folder, do którego wrzucisz dane które chcesz odzyskać, będzie to prostsze niż w nowym systemie przeglądać poszczególne katalogi starego dysku, czasami ciężko w ten sposób coś znaleźć jeśli nie zna się położenia standardowych katalogów w Windows. Nie mówiąc o możliwości istnienia ograniczeń praw dostępu do folderów użytkowników...
 • Poziom 43  
  Może - pomijam sprawę systemu i klonowania - najpierw warto ustalić co to są za dane do przeniesienia?
  Od tego zależy czy rozwiązanie, o którym mowa w poscie nr 5, jest właściwe, czy może wypada sprowadzić Autora wątku na ziemię i napisać, że "się nie da" - sensownie albo w ogóle - inaczej niż przez migrację dysk-dysk lub jej mutacje.
  Dokumenty, multimedia itp. kolekcje można sobie kopiować dowolnie, ale przecież programy są obsadzane w rejestrze i co z nimi?
  Może, nie wiadomo co to za system i dlaczego Autor chce nowy instalować, lepszym rozwiązaniem będzie klon i - dla wyeliminowania błędów w plikach systemowych - nakładka OS-u?
  Może sam klon (nie upieram się, że nie może to być kopia posektorowa, ale i nie widzę powodu, by to ona być musiała)?
  Może zaś nowy system i ponowna instalacja wszystkiego?

  Brakuje danych "wsadowych", by Autorowi podsunąć najkorzystniejszą z opcji ze zmiana dysku i zachowaniem jego zawartości związanych.
 • Poziom 24  
  Nakładka nie usunie śmietnika zgromadzonego przez system przez, biorąc pod uwagę pojemność starego dysku, dość długi czas pracy, dlatego w podobnych przypadkach z reguły proponuję czystą instalację. Fakt, nie wziąłem pod uwagę możliwości posiadania przez autora softu, do którego może nie posiadać pakietów instalacyjnych, chyba poczekamy na jego wypowiedź w tej kwestii.