Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak połączyć dekoder z telewizorem?

promiseYOU 02 Oct 2015 19:32 3135 10
    promiseYOU
    Level 9  
    Witam.
    Posiadam telewizor Panasonic starego typu, tzn. z wejściem euro. Mam założoną telewizję z Vectry i w dekoderze nie ma tego wejścia. Dołączam zdjęcie dekodera - czy ktoś mógłby powiedzieć mi, jak mogę podłączyć to do telewizora?
    11111olo
    Level 42  
    Podaj model dekodera bo coś się powinno dać zrobić.
    promiseYOU
    Level 9  
    Dekoder HMC3021
  • Helpful post
    ascorp
    Level 17  
    Masz chyba nietypowe wyjście YPbPR z tego dekodera, o ile to jest wyjście to musisz szukać takiego kabla jack YPbPR na Euro o ile takie coś istnieje...

albo konwerter HDMI>EURO
  • Helpful post
    11111olo
    Level 42  
    Dekoder jak najbardziej ma na wyjściu COMPOSITE VIDEO oraz AUDIO L/R.
    To żółte gniazdo - tak przynajmniej podaje instrukcja.
    Niestety nie wiem jak podłączyć piny. Pewnie trzeba by użyć czteropinowej wtyczki jack.
    ascorp
    Level 17  
    11111olo wrote:
    Dekoder jak najbardziej ma na wyjściu COMPOSITE VIDEO oraz AUDIO L/R.
    To żółte gniazdo - tak przynajmniej podaje instrukcja.
    Niestety nie wiem jak podłączyć piny. Pewnie trzeba by użyć czteropinowej wtyczki jack.

"2. Złącze sygnału wideo i audio"

"3. Wyjście analogowe audio stereo"

A na samym dekoderze inaczej oznaczone, haha dobre, gratulacje dla twórcy instrukcji

Jedyna opcja to testować na jack.
    11111olo
    Level 42  
    Jak inaczej? Patrzymy na to samo zdjęcie?
    ascorp
    Level 17  
    Na dekoderze masz zielone YPbPR i to raczej nie jest złącze : "3. Wyjście analogowe audio stereo" jak to opisali niżej na rysunku
    helmud7543
    Level 43  
    Typowe, niestandardowe złącze + sprzeczne opisy. Szukałem jakiejś bardziej technicznej dokumentacji czy opisów, ale niestety nic nie znalazłem. Z opisów innych użytkowników wynika jedynie, że to żółte gniazdo to audio i video w jednym, minijack 4 pinowy, pytanie jaki jest rozkład pinów.

Co do opisów zielonego - nie wymaga komentarza. Ciekawe jak to co "coś" podłączyć, pewnie też trzeba sobie samemu kabel zrobić...
    Piotr0209
    Level 15  
    Witam.
    Posiadam identyczny dekoder.W moim przypadku obraz i dźwięk jest przesyłany kablem jack-euro do zwykłego statego TV.Jack podłączony jest pod żółte gniazdo.
    Teraz moje pytanie: Czy istnieje możliwość wyprowadzenia sygnału z tego żółtego gniazda do VGA w monitorze od Pc poprzez odpowienie połączenie przewodów? Testowałem już hdmi-dvi i pojawiał się czarny ekran,a przy konwerterze z hdmi-vga(+audio) czarny ekran i dźwięk.
    Piotr0209
    Level 15  
    Wreszcie monitor działa.Pomogła przejściówka z hdmi na vga ze znanego portalu aukcyjnego(kwadratowa,biała z dodatkowym zasilaniem z usb [u mnie działa bez zasilania] + audio w cenie około 70zł)
    Pozdrawiam.