Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć dekoder z telewizorem?

promiseYOU 02 Paź 2015 19:32 1407 10
  • #1 02 Paź 2015 19:32
    promiseYOU
    Poziom 8  

Witam.
    Posiadam telewizor Panasonic starego typu, tzn. z wejściem euro. Mam założoną telewizję z Vectry i w dekoderze nie ma tego wejścia. Dołączam zdjęcie dekodera - czy ktoś mógłby powiedzieć mi, jak mogę podłączyć to do telewizora?

0 10
  • #3 02 Paź 2015 19:38
    promiseYOU
    Poziom 8  

Dekoder HMC3021

0
  • Pomocny post
    #4 02 Paź 2015 19:40
    ascorp
    Poziom 17  

Masz chyba nietypowe wyjście YPbPR z tego dekodera, o ile to jest wyjście to musisz szukać takiego kabla jack YPbPR na Euro o ile takie coś istnieje...

albo konwerter HDMI>EURO

2
  • #6 02 Paź 2015 19:55
    ascorp
    Poziom 17  

11111olo napisał:
    Dekoder jak najbardziej ma na wyjściu COMPOSITE VIDEO oraz AUDIO L/R.
    To żółte gniazdo - tak przynajmniej podaje instrukcja.
    Niestety nie wiem jak podłączyć piny. Pewnie trzeba by użyć czteropinowej wtyczki jack.
    Jak połączyć dekoder z telewizorem?

"2. Złącze sygnału wideo i audio"

"3. Wyjście analogowe audio stereo"

A na samym dekoderze inaczej oznaczone, haha dobre, gratulacje dla twórcy instrukcji

Jedyna opcja to testować na jack.

0
  • #8 02 Paź 2015 20:12
    ascorp
    Poziom 17  

Na dekoderze masz zielone YPbPR i to raczej nie jest złącze : "3. Wyjście analogowe audio stereo" jak to opisali niżej na rysunku

0
  • #9 02 Paź 2015 20:45
    helmud7543
    Poziom 42  

Typowe, niestandardowe złącze + sprzeczne opisy. Szukałem jakiejś bardziej technicznej dokumentacji czy opisów, ale niestety nic nie znalazłem. Z opisów innych użytkowników wynika jedynie, że to żółte gniazdo to audio i video w jednym, minijack 4 pinowy, pytanie jaki jest rozkład pinów.

Co do opisów zielonego - nie wymaga komentarza. Ciekawe jak to co "coś" podłączyć, pewnie też trzeba sobie samemu kabel zrobić...

0
  • #10 19 Sty 2016 18:29
    Piotr0209
    Poziom 15  

Witam.
    Posiadam identyczny dekoder.W moim przypadku obraz i dźwięk jest przesyłany kablem jack-euro do zwykłego statego TV.Jack podłączony jest pod żółte gniazdo.
    Teraz moje pytanie: Czy istnieje możliwość wyprowadzenia sygnału z tego żółtego gniazda do VGA w monitorze od Pc poprzez odpowienie połączenie przewodów? Testowałem już hdmi-dvi i pojawiał się czarny ekran,a przy konwerterze z hdmi-vga(+audio) czarny ekran i dźwięk.

0
  • #11 01 Lut 2016 19:55
    Piotr0209
    Poziom 15  

Wreszcie monitor działa.Pomogła przejściówka z hdmi na vga ze znanego portalu aukcyjnego(kwadratowa,biała z dodatkowym zasilaniem z usb [u mnie działa bez zasilania] + audio w cenie około 70zł)
    Pozdrawiam.

0