Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WifiBox nc+ podłączenie do trzech telewizorów

Sharin11 02 Oct 2015 20:07 2277 5
Computer Controls
 • #1
  Sharin11
  Level 2  
  Witam,

  Przeglądałem kilka tematów, ale nie znalazłem rozwiązania.

  Mam nc+ i dekoder WifiBox, czy jest możliwość oglądania telewizji na trzech telewizorach bez wykupienia multiroomu, tak aby każdy mógł oglądać różne programy ?
 • Computer Controls
 • #2
  andpol 33
  Level 38  
  Nie ma. jeden dekoder, jeden kanał.
 • Computer Controls
 • #3
  Sharin11
  Level 2  
  Mam dekodery do innych tv i miałem spliter pytanie tylko czy da się tak zrobić na tym dekoderze,
 • #5
  studisat
  Tube radio receivers specialist
  Sharin daruj już sobie splittery.
  NC+ zamierza uruchomić na stałe ograniczenie w kartach limitujące dekodowanie max jednocześnie dwóch różnych kanałów.

  Mają jedynie problem z 4 typami dedykowanych tunerów gdzie firmware lub hardware powoduj iż używanie licznika dekodowanych kanałów (inna nazwa licznik ECM) powoduje "rwanie| dekodowania kanału - zacinki. Z tego powodu wprowadzają najnowszą serię kart CY11 do których nie trafił patch z licznikiem a będzie użyty oddzielny identyfikator (CAID równy 1884) dotyczący kodowania. Karty te będą sparowanie z dedykowanymi tunerami (mają one wbudowany system kodowania Nagravision).

  Ponadto regularnie nękają wybraną podgrupę abonentów wcześnie podkręcając kartom parametry tegoż licznika by "zachęcić" do wymiany katy na tę nową.
  Okresowo włączają weryfikacje liczby dekodowanych kanałów i jak byk wychodzi dwa różne kanały idzie, trzeci już powoduje przerwę w pracy karty.

  Jest stosowny komunikat których dedykowanych terminali to dotyczy - Sagemcomy i dwa modele WidfiBox'ów. Ponadto problem ze zgodnością z licznikiem ECM na karcie wykazują też niektóre tunery z wolnego rynku z systemem kodowanie Mediaguard.

  Akcja migracji z DVB-S na DVB-S2 jest okazje do wciskania wadliwych tunerów oraz nowych kart CY11 zwanych Cayman

  (aby uciąć plotki- karty Cameleon - czyli CY01 i CY02 maja się dobrze i będą nadal w użyciu w trybie Mediaguard nie ma parowania ale będzie licznik ECM, w trybie Nagravision będzie na nich licznik ECM oraz jest możliwe sparowanie z tunerem)

  Mając własny sprzęt z gniazdem CI nie będzie możliwości PVR. Moduł CAM w trybie CI będzie tylko jednostrumieniowy (może i będą dwustrumieniowe ale tylko w trybie CI+). W przypadku karty nie daje rady zejść z ograniczeniem poniżej 2 z racji choćby polatania "po kanałach" (karta w czytniku tunera nie wie że przełączyłeś się na inny kanał gdy otrzyma kolejny ECM już od kolejnego kanału w krótkim czasie)


  Obecnie wolne od licznika są karty Conax i Viaccess te od Orange (nie da się tego wprowadzić bez wymiany kart) oraz te Cayman (ale sparowane!) - z musu spowodowanego wadliwymi dedykowanymi terminalami.

  Konkluzja nie pchaj się w splitter bo to bez przyszłości. Dwa lata emu miałeś świetną okazje do rozwiązania swojego problemu lepiej i taniej. (karta Conax i tuner BSKA czy BSLA na własność - oferta NC+ MIX) - nie tylko na 3 ale i na więcej jest możliwość. Do czasu aż przyjdą kolejne karty na miejsce tych Conax (a będą bo były w testach). Punkty APS już są poinstruowane co do procedur parowania karty ze sprzętem a niektóre już to testowały od pewnego czasu.
 • #6
  Sharin11
  Level 2  
  Dzięki za odpowiedzi ; D