Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer 1430 - nie działa połowa kanałów, co nowego kupić?

Endriu.k 02 Oct 2015 20:10 2145 15
    Endriu.k
    Level 15  
    Panowie...
    Jaki najtańszy dekoder kupić aby działał z NC+ HD i obsługiwał spliter. I żeby dość szybko chodził nie jak muł...
    Nie interesują mnie żadne dyski twarde ani nagrywanie programów i inne bajery, po prostu ma działać i odtwarzać programy.
    Przepraszam, pewnie postów takich było wiele ale wszyscy chcą mieć jakieś bajery w dekoderach a mnie to w ogóle nie interesuje. Ma tylko grać i w miarę dobry obraz mieć. Do tej pory miałem Pioneer1430 i ta "jakość" mi starcza.
    sosarek

Level 43  
    Szukaj dekoderów zgodnych z MPEG4, ponieważ zmienił się sposób nadawania od 1 października. Możesz spojrzeć na ofertę Fergusona.
    Endriu.k
    Level 15  
    No właśnie o tą zmianę mi chodzi od 1 września bo mój pioneer1430 już nie daje rady.
    Mam na oku a nawet już się na jutro umówiłem na zakup takiego:
    Odbiornik ADB ITI- 5800 S Enigma2 z serii BSKA

Dekoder ADB iti-5800s BSKA - Dekoder przeprogramowany, z wymienionymi kondensatorami.

Czy taki będzie działał po tych zmianach w NC+? oczywiście też ze spliterem...sprzedawca twierdzi że tak. Pioneer 1430 - nie działa połowa kanałów, co nowego kupić?
    sosarek

Level 43  
    To dość stary tuner, i wątpię czy posiada obsługę MPEG4 - wystarczy wyguglać.
    sosarek

Level 43  
    Jeśli nie będzie działał zawsze możesz go reklamować jako produkt niezgodny z opisem.
    sosarek

Level 43  
    @Bałdyzer odpowiedź pojawiła się już wyżej.
    Bałdyzer
    Level 11  
    sosarek wrote:
    @Bałdyzer odpowiedź pojawiła się już wyżej.

Wiem, że chodzi o ten standard MPEG4 ale nie każdy dekoder współpracuje ze splitterami. Z tego co pamiętam to dekodery SAGEM nie współpracują ze splitterem.
    Endriu.k
    Level 15  
    Bałdyzer wrote:
    Też mam ten sam problem , mój Pioneer po 1 października stał się w nc+ bezużyteczny A co sądzicie o takim tanim tunerze http://www.mediamarkt.pl/tuner-adb-iti-5800s-..._medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml
    Zależy mi tylko aby chodziły kanały za pośrednictwem splittera

Mi też zależy głównie na spliterze...a dla czego ten twój jest taki tani w media...przecież to ten sam co ja podałem a na allegro kosztuje 160zł.
  • Helpful post
    kameleon11116
    Level 26  
    Endriu.k wrote:
    Bałdyzer wrote:
    Też mam ten sam problem , mój Pioneer po 1 października stał się w nc+ bezużyteczny A co sądzicie o takim tanim tunerze http://www.mediamarkt.pl/tuner-adb-iti-5800s-..._medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml
    Zależy mi tylko aby chodziły kanały za pośrednictwem splittera

Mi też zależy głównie na spliterze...a dla czego ten twój jest taki tani w media...przecież to ten sam co ja podałem a na allegro kosztuje 160zł.

Witam
    Ano dlatego ,że jak sam napisałeś dekoder jest przeprogramowny . Jest na E2 soft linuksowy i możesz z nim robić co chcesz ;) :D , ustawiać instalować różności :D Zainstalować np IPTV Player i z neta oglądać co dusza zapragnie :D:D .
    Na tym z Saturna czy MM nie zrobisz nic
    Bałdyzer
    Level 11  
    Ja nic nie chcę zmieniać . Chodzi mi tylko o to żeby się upewnić czy ten dekoder z Saturna za 99zł będzie współpracował ze splitterem
    parart
    Level 11  
    Ten tuner jest tez dostępny na znanym portalu aukcyjnym. Proszę o informację czy ktoś z was posiada wiedzę na jego temat i może wskazać czy tuneru ADB ITI-5800S będą działać ze splitterem 4turbo? Połączenie trzech tunerów poprzez 4turbo kablem. Moje aktualne tunery Philips DSR 3201 stają się nieużyteczne.
    Cilosz
    Level 11  
    Sam rozglądam się za nowymi tunerami ponieważ w moje instalacji dotychczas pracowały bez zarzutu 2 tunery Ferguson Ariva 202e oraz 102e mini oraz 2xPhilips 6010 (niestety już bezużyteczne). Spoglądając na posty powyżej postawie dalej na Fergusona. Jedyny mankament jaki zaobserwowałem podczas użytkowania Ariv to bardzo sporadycznie występujący problem z dźwiękiem. Przełączając kanały czasem głos zmienia tonacje ale przeskok na inny kanał i z powrotem rozwiązuje problem. Obraz HD jest zadowalający natomiast słabe kanały SD przy ustawieniu rozdzielczości na bardzo wysoką troszkę się rozmazują. Tych kanałów już praktycznie nie ma ale gdy by co pomagało przestawienie rozdzielczości na niską. W takim ustawieniu nawet słabe SD oglądało się bez zastrzeżeń.

Odnośnie splitera obecnie używam Wirelink firmy PYCH wcześniej używałem jakiegoś starego splitera opartego na PIC który często zawieszał się na kanałach HD. Z obecnym praktycznie nie ma problemu od 2 lat używania może z 2 razy wyjmowałem i wkładałem ponownie kartę aby ponownie zainicjować połączenie.