Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Toshiba 40L3433DG - wyjście dźwięku coaxial nie działa?

02 Paź 2015 21:15 2067 6
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam problem z cyfrowym wyjściem dźwięku coaxial w telewizorze Toshiba 40L3433DG, który jest podłączony do kina domowego LG BH6530T za pomocą konwertera coaxial in - optical out. Kino domowe nie odtwarza dźwięku przesyłanego z TV, wykrywa natomiast jakiś sygnał wychodzący z telewizora, ponieważ jest aktywne wejście optyczne w ustawieniach kina, po odłączeniu przewodu coaxial z telewizora wejście optical w KD jest nieaktywne. Próbowałem odtwarzać dźwięk z programów telewizyjnych (DVB-C), filmy z pamięci USB podłączonej do telewizora, oraz z YouTube'a.
    Początkowo myślałem, że problem będzie w konwerterze coaxial - optical, ale pożyczyłem od rodziców stary odtwarzacz DVD z wyjściem coaxial, przepiąłem przewód i ku mojemu zdziwieniu KD zaczęło odtwarzać dźwięk przesłany ze starego DVD. W ten sposób zostały wyeliminowane potencjalne problemy z przewodem coaxialnym, konwerterem, światłowodem i wejściem optycznym w KD.
    Pozostaje telewizor... Teraz moje pytanie - czy w tym typie telewizora trzeba jakoś specjalnie aktywować wyjście cyfrowe dźwięku? W ustawieniach dźwięku przy wyjściu cyfrowym jest tylko do wyboru PCM lub skompresowany. Jeżeli nie trzeba wyjścia aktywować, czy jest możliwość za pomocą jakiegoś trybu testowego sprawdzenia wyjścia coaxial out?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    no właśnie sęk w tym, że nie ma opcjach dźwięku niczego związanego z zewnętrznym systemem audio, poza tym o czym pisałem powyżej: cyfrowe wyjście PCM lub skompresowane
    zamieszczam screenshoot'a z instrukcji obsługi z opcjami dźwięku TV Toshiba 40L3433DG - wyjście dźwięku coaxial nie działa?

- zmiana opcji: tryb dźwieku ze Stereo/Dual I/Dual II nie daje żadnych rezultatów
    - zmiana opcji: słuchawki/wyjście nie daje żadnych rezultatów (dotyczy wyjścia analogowego)
    - zmiana opcji dźwięk przestrzenny: włącz/wyłącz nie daje żadnych rezultatów

jakieś inne sugestie?
  • Poziom 42  
    bambaja napisał:
    - zmiana opcji: słuchawki/wyjście nie daje żadnych rezultatów (dotyczy wyjścia analogowego)

Proszę się upewnić, że poziom dźwięku dla słuchawek jest ustawiony na zero. I mam nadzieję, że słuchawki nie są fizycznie podłączone do telewizora.
    Wiele odbiorników jest tak skonstruowanych, że w przypadku podłączenia słuchawek wyłącza cyfrowe wyjście audio.

Aczkolwiek instrukcji tej Toshiby nic o tym nie mówi, ale na wszelki wypadek można sprawdzić.
  • Poziom 10  
    Dzięki za sugestię, ale po zmianie poziomu głośności słuchawek na zero dalej nic się nie zmieniło. Nic nie jest podłączone do wyjścia słuchawkowego.
  • Poziom 42  
    Hmm, nie mam za wiele pomysłów ...

Proszę zatem sprawdzić działanie tego wyjścia:

- przy wyciszonych kompletnie głośnikach telewizora i/lub "Mute"
    - przy odłączonym kablu HDMI od kina -> wszelkie manewry z kablami HDMI przy wyłączonych urządzeniach.

I na koniec, można by wykonać przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych. Ale w tym przypadku trzeba liczyć się z ponownym programowaniem jego ustawień - kanały, ustawienia obrazu itd.
  • Poziom 10  
    niestety wyciszenie telewizora, zmiana portu HDMI oraz jego wypięcie nie pomogło, przywracanie ustawień fabrycznych robiłem już dwukrotnie również bez rezultatów...
    Nie pozostaje mi chyba nic innego jak tylko kontakt z serwisem Toshiby...

Ciekawą sprawą jest jeszcze to, że gdy załączam TV to uruchamia się też kino domowe, czyli dostaje sygnał po wyjściu coaxial z telewizora, jednak po jakimś czasie kino samo się wyłącza bo poza tym sygnałem załączającym nic innego nie jest wysyłane

Czy jest możliwość za pomocą trybu/menu serwisowego wymusić jakiś sygnał na wyjście cyfrowe audio telewizora?