Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover 75 jf506e - Szarpnięcie na "D"

02 Paź 2015 21:18 702 3
  • Poziom 9  
    Witajcie,
    Mam problem ze swoim samochodem R75 a dokładniej ze skrzynią biegów jacto jf506e.
    Mianowicie problem polega na tym, że po rzucenie na "D" czuć szarpnięci około 0,5 sec, do tego jeszcze jest takie skrzypienie ale bardziej basowe, które słychać w czasie tego szarpnięcia.
    Co mogę z tym zrobić?

Dzięki za info, pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    andye398 napisał:
    Witajcie,
    skrzypienie ale bardziej basowe, które słychać w czasie tego szarpnięcia.
    Co mogę z tym zrobić?

Dzięki za info, pozdrawiam!

A ja bym sprawdził poduszkę, poduszki silnika i skrzyni , pewnie masz którąś zerwaną.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź Panowie.
    Skrzynia raczej się nie kończy bo jest z auta po przebiegu 55K km, moją musiałem wymienić bo była w kiepskim stanie i nie opłacało się jej regenerować. Stara skrzynia bardzo szarpała przy zmianie biegów.

Ta którą mam obecnie zmienia biegi dosyć ładnie, regenerowane było też sprzęgło hydrokinetyczne. Ta nowa skrzynia, którą mam od razu po zamontowani wykazywała taki oznak, czyli szarpnięcie na "D" co dziwne stara skrzynie tego nie robiła, co na to powiecie? ;/

Nie wiem jak z tymi poduszkami, są cztery. Te które trzymają silnik, czyli gruszka i jeszcze jedna wyglądają na dobre, nie maja pęknięć. Podobna sytuacja jest z poduszka skrzyni, nie widzę na niej żadnych uszkodzeń. Jest jeszcze poduszka dolna, taka "8", którą prawdopodobnie muszę sprawdzić. Ostatnio jak ją odkręcałem to strona, która jest przykręcona do sanek wyglądała dobrze, nie wiem jak od strony silnika bo zapomniałem tego sprawdzić ;/