Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson sr50 - dusi się, gaśnie...

02 Paź 2015 21:45 1032 4
 • Poziom 2  
  Witam jestem nowy na forum, również dopiero zaczynam swoją karierę z motocyklami. Mam problem z moim Simsonkiem :/ Mianowicie motorek świeżo odpalony chodzi normalnie, po dodaniu gazu delikatnie jak i do odcinki gaśnie. Podczas maksymalnego odkręcenia gazu dusi się na początku, a jak puszczę manetke moto "strzela" z gaźnika do cylindra. Pod gaźnikiem również ma czarną maź.

  Czysciłem ostatnio wydech, ale nie był tak mocno zasyfiony.

  Regulacja śrubą biegu jałowego jak i dopływem powietrza nic nie daje. Proszę o pomoc!
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  "Zestaw obowiązkowy" w tych silnikach - regulacja zapłonu, sprawdzenie uszczelniaczy na wale, regulacja gaźnika. Jeśli odpaliłeś silnik po długim postoju, to przydałby się ogólny przegląd sprzętu, by wykluczyć choćby wspomniane uszczelniacze. Sam silnik w jakim stanie? Nie ma luzów? Ile wynosi kompresja?
 • Poziom 2  
  Jest po postole około 10 letnim. Świeżo po wyjeciu odpalił na kopa bez ssania. Posiadam drugi gaźnik i kilka części do niego wszystko oryginalne do Simsona sprowadzone z Niemiec. I jutro prawdopodobnie go zamontuje. U mnie stoi już miesiąc i tera zaczęły się problemy. Mi również bez problemu pali na kopa dzisiaj regulowalem gaźnik, ponieważ w ogólnie nie mogłem go odpalić na ciepłym silniku.. Uszczelnieczy na wale nie ogladalem, ale zastanawiam się, czy to nie będzie wina simeringów. A chyba mam jakieś w zestawie. Silnik jest w dobrym stanie ma dopiero ponad 10tyś przejechanie. Jak czyściłem tłumik, to miałem luz na kolanku wychodzącym z cylindra. Kompresji nie sprawdzałem.
 • Poziom 39  
  Gaźnik należałoby wyczyścić i wyregulować.
  Silnik nie powinien odpalić zimny bez ssania - to by wskazywało na zbyt bogatą mieszankę, np. otwarte ssanie, przez co masz problemy z uruchomieniem na ciepło i dławieniem się.
  Jaki typ zapłonu?
 • Poziom 2  
  Zapłon elektroniczny. Gaźnik był czyszczony i regulowany, ponieważ wykreciła mi się śrubka na dyszy.