Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zaprogramowć pilot firmy Sommer?

03 Paź 2015 07:36 5544 10
 • Poziom 9  
  Witam,mój kuzyn ma bramę garażową i wjazdową i ma osobne piloty do nich ale chciałby miec to na jednym pilocie.Doradzono mu żeby kupił Odbiornik Radiowo Uniwersalny Jednokanałowy HR 431,brama garażowa to HG600 ale nie wiem jak to podłączyć.Proszę o pomoc.Pilot jest firmy Sommer.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 38  
  Pilot w programować do radia a radio podłączyć zgodnie z instrukcją.
 • Poziom 9  
  Jak wprogramowac i jak podłączyć?
 • Poziom 38  
  Powinieneś mieć do wszystkiego instrukcję, poczytaj je.
 • Poziom 9  
  Instrukcja jest ale duzo nie mówi.Jak by instrukcja była wystarczajaca to bym sie tu nie znalazł.
 • Poziom 38  
  To zrób ich scany i je umiejść. Nie mam chęci szukać ich w google :D
 • specjalista -automatyka bramowa
  No dobra. Trochę pomieszałeś - prostowanie tematu:

  Masz kupiony odbiornik zgodny z pilotami od drzwi garażowych (odbiornik Home a tak naprawdę Came Space SP431 jest kompatybilny z pilotami Came Space od twojego garażu i wszystko będziesz sterować tymi właśnie pilotami od garażu a nie pilotami Sommera, które będą dalej działać tylko w bramie).

  Ogólnie rzecz się ma tak że garaż pozostaje przy swoich pilotach i nic w nim nie dłubiesz a bramę dzięki podłączonemu na kabelkach dodatkowemu odbiornikowi (temu nowemu - Home) będziesz mógł sterować także pilotami od garażu.
  Piloty Sommer od bramy zachowują dawną funkcjonalność.

  Zaciski radia:

  zaciski 12-24V AC-DC - zasilanie (plus zaznaczony), impuls otwierania do napędu: dwa kabelki z zacisku NO (symbol rozwartego wyłącznika)

  Napisz jaką masz bramę wjazdową (i czy to Sommer) i dołącz skan instrukcji.

  Postrzelam:

  Sommer twist (skrzydłowa):
  Zasilanie radia - 9 i 10 (masa i +24 V - zachowaj biegunowość czyli zacisk +24V centrali do + radyjka), impuls otwierania - 13 i 14 (wejście impuls w centralce)

  Sommer STARTer oraz GATOR (przesuwna):
  Zasilanie radia - 10 i 11 (+24V i masa - zachowaj biegunowość czyli zacisk +24V centrali do + radyjka), impuls otwierania - 2 i 3 (wejście Start1 w centralce)

  Dopisanie pilotów Came do zewnętrznego odbiornika jest tak łopatologicznie wyjaśnione (rozdział 4.1) że pozostałoby mi przepisać instrukcję.
  Rusz czaszką choć odrobinę.
 • specjalista -automatyka bramowa
  Na początku pisałeś że chodzi ci o obsługę obu napędów jednym pilotem - WIĘC PISZĘ jak to zrobić.

  Cytat:
  Główne pytanie to jak podłączyć silnik Home z radiem Home?


  Napęd HOME MA WBUDOWANE radio. Przecież masz piloty Came Space do tego napędu Home HG600 - z powietrza się wzięły?
  Jak dopisać piloty Space do napędu Home masz w instrukcji - również wyjaśnione jasno do bólu - rozdział Radio - programowanie nadajników.

  I jeszcze raz piszę - podaj dokładnie co masz zamontowane w bramie - jeśli napęd Sommer to własnie DO BRAMY podpinasz to pudełeczkowe radio Home, dopisujesz do niego piloty Space a piloty Sommer odkładasz na półkę.


  Tak jak chcesz zrobić - czyli obsługiwać pilotami Sommer wszystko - da się ale raczej nie z tym radiem - po pierwsze Sommer chodzi na częstotliwości 868 Mhz a to radyjko na 433 Mhz, po drugie mimo że jest trochę uniwersalne to nawet jakby czętotliwości się zgadzały to z pilotami Sommer nie pójdzie bo akurat ich nie obsługuje.

  Trzeba było kupić coś takiego: http://www.sommer-sklep.pl/pl/p/Odbiornik-2-k...68%2C6-MHz-w-obudowie%2C-art.-nr-4796V000/152 albo takiego http://dobram.pl/product-pol-195-Odbiornik-2-kanalowy-SOMMER-modul.html - to oryginały, albo taniej zamiennik - coś takiego : http://ster-tronic.pl/nw1sr-odbiornik-1-kan-999-pilotow-sommer-868-mhz-p500.html

  Z tym radyjkiem które masz możesz jedynie zrobić to co napisałem - obsługiwać wszystko pilotami Space.

  Jeśli chcesz wszystko Sommerem - oddaj to radio, kup odpowiednie i daj znać na PW.
  Radio zasilasz z napędu Home ze styków (twoja fotka) GND (-) i 24V (+), a styki NO (normalnie otwarte) radyjka podpinasz pod PB i GND - tam już coś masz - pewnie przycisk ścienny.