Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 1 1.9dti - czujnik powietrza zasysanego

bnajderek 03 Oct 2015 08:25 1263 2
    bnajderek
    Level 11  
    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Posiadam lagune 1.9dti kombi ktora chce doprowadzic do stanu idealnego. Jako iz kupilem model ktory nie posiada zadnej korozji postanowilem by nie zalowac w naprawy. Wymienilem swiezo sprzeglo olej 10w40 wszystkie filtry itp. Auto po wymianie termostatu ktory niestety przeciekal zaczelo dziwnie zachowywac sie na biegu jalowym. Mianowicie po dodaniu gazu obroty od razu nie spadaja tylko po chwili i spadaja az do ok 500 600 obr/min. Podlaczony zostal do komputera i jako blad pokazalo zwarcie plusa do masy w czujniku powietrza zasysanego. Wyczytalem ze on wlasnie jest odpowiedzialny za obroty itp. Mam pytanie gdzie ten czujnik sie znajduje bym mogl miernikiem sprawdzic kable od wtyczki. Z gory dziekuje za pomoc.
    bearq
    Level 38  
    W dolocie, kostka biała dwu pinowa
    bnajderek
    Level 11  
    Tylko ja mam przeplywomierz i wlasnie oprocz niego w dolocie nic nie zauwazylem.

Dodano po 2 [minuty]:

Czy czasem nie jest ten czujnik w przeplywce?

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Znalazlem zwarcie na kostce od przeplywomierza na pinie 1 i 4. Jest to czarny i brazaowy kabel. W wiazce tez go znalazlem i chcialem puscic brazowy nowy jednak mimo przeciecia przewodu nadal jest zwarcie. Nie wiem czy problem nie jest blizej ecu czy moze tam musi byc zwarcie

Dodano po 9 [minuty]:

Potrzebowalbym kogos kto ma taki silnik by sprawdzic czy w kostve od przeplywomierza na 1 i 4 pinie jest obwod zamkniety czyl tzw zwarcie