Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa podszafkowa - świecą tylko końce a środek nie po wymianie świetlówki

asziatko 03 Paź 2015 12:37 1995 19
  • #1 03 Paź 2015 12:37
    asziatko
    Poziom 21  

Witam,

Mam lampę podszafkowa/pod meble. Zmieniłem w niej świetlówkę, wszystko było dobrze świeciła jak należy a po zmianie świetlówki świeci tak jak na załączonym zdjęciu

tylko końce świetlówki świecą a środek nie. Świetlówka została kupiona nowa, nie używana tak jak jak na zdjęciu

. Co jest powodem takiego świecenia lampy, coś jest nie tak z samą lampą czy ze świetlówką?.

Pozdrawiam,
    Artur

0 19
  • #2 03 Paź 2015 12:47
    bestboy21
    Poziom 38  

Jeśli jest tam statecznik elektroniczny to najwidoczniej uległ uszkodzeniu.

0
  • Pomocny post
    #3 03 Paź 2015 12:48
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wymieniłeś świetlówkę, bo ta przestała świecić, czy

asziatko napisał:
    Zmieniłem w niej świetlówkę, wszystko było dobrze świeciła jak należy
    , więc po co? Wygląda na brak "zapłonu" a statecznik elektroniczny. Sprawdziłeś,czy świetlówka dobrze zamocowana? Może poruszanie nią w gnieździe uzdrowi sytuację.

0
  • #4 03 Paź 2015 12:49
    asziatko
    Poziom 21  

@bestboy21 a jak zlokalizować

Cytat:
    statecznik elektroniczny

?. Gdzie go szukać?. A czy w ogóle to jest wymienialne czy da się go wymienić?.

Pozdrawiam,
    Artur

0
  • Pomocny post
    #6 03 Paź 2015 12:51
    Błażej

Da się. Wewnątrz świetlówki będzie albo goła elektronika, albo jakiś moduł. Jeśli się da, to go otwórz i sprawdź, czy nie widać jakiś śladów uszkodzeń. Nowe nie są drogie. Polecam kupić jakiś lepszy, jeśli się uda, to z gorącym startem, żeby nie niszczyć świetlówki.

0
  • #7 03 Paź 2015 13:36
    asziatko
    Poziom 21  

Zdejmę lampę i zobaczę co tam jest. Czy w ogóle ona jest rozbieralna jeszcze czy nie jakaś jednorazówka.

Jak będę ją miał rozłożoną to zamieszczę zdjęcia na forum żeby dokładnie wiedzieć gdzie jest owy statecznik.

Pozdrawiam,
    Artur

Dodano po 42 [minuty]:

Hm... może być problem bo to co teraz patrzyłem to nie idzie rozebrać lampy, nie ma nic co by się otwierało albo by można było wymienić.

Pozdrawiam,
    Artur

0
  • Pomocny post
    #8 03 Paź 2015 13:40
    bestboy21
    Poziom 38  

Wydaje Ci się ;) , może być tak sztywno spasowana na zatrzaskach że nie widać a jeśli zgrzewana ultradźwiękami to może wymagać pieszczot imadłem i młotkiem (pęknie na zgrzewie).

0
  • #9 03 Paź 2015 13:42
    asziatko
    Poziom 21  

Będę działał :). Jak nie otworze jej to wrzucę zdjęcie gdzie by można było ją otworzyć.

Pozdrawiam,
    Artur

0
  • Pomocny post
    #10 03 Paź 2015 14:18
    Błażej

Najpierw pieszczoty śrubokrętem na linii łączenia i mała rzeźba. Powinna być na zatrzaskach, albo ostatecznie odpina się jeden koniec i wszystko wychodzi bokiem.

0
  • Pomocny post
    #11 03 Paź 2015 14:30
    bestboy21
    Poziom 38  

Błażej napisał:
    Najpierw pieszczoty śrubokrętem na linii łączenia i mała rzeźba. Powinna być na zatrzaskach, albo ostatecznie odpina się jeden koniec i wszystko wychodzi bokiem.

Łatwo się mówi, chińczyki to wredne bestie i robią czasami takie zatrzaski że bez 20 wykałaczek w koło nie ma szansy na otwarcie - to tak w gwoli kolejnej rady przed walką ;)

0
  • Pomocny post
    #12 03 Paź 2015 20:13
    Hart3
    Poziom 24  

Nie wiem czemu uczepiliście się statecznika moim zdaniem świetlówka choć nowa to felerna,najpierw podmień na inną.

1
  • Pomocny post
    #13 03 Paź 2015 20:48
    sergiuszkaa
    Poziom 15  

Wstaw zdjęcia rozebranej obudowy lampy bez świetlówki.

0
  • #14 05 Paź 2015 11:15
    asziatko
    Poziom 21  

Hart3 mówisz że by to była wadliwa świetlówka?. Hm... tylko jak ją teraz sprawdzić nie mając innej a kupując też może okazać się że to nie świetlówka.

Iść z lampą do sklepu :)?.

Pozdrawiam,
    Artur

0
  • Pomocny post
    #15 05 Paź 2015 12:40
    bestboy21
    Poziom 38  

Na początek zmierz żarniki omomierzem.
    I pytanie dodatkowe, po ile przewodów idzie do konektora świetlówki, po 1 na stronę czy po dwa na stronę ?

0
  • Pomocny post
    #16 05 Paź 2015 20:57
    Hart3
    Poziom 24  

Nie jestem nieomylny lecz miałem takie doświadczenie z świetlówkami nieznanej marki a zakładałem ich dziesiątki sztuk. Zawsze sugerowałem aby to była marka Osram lub Philips z którymi to nie było problemu.

0
  • #17 08 Paź 2015 17:33
    asziatko
    Poziom 21  

Panowie nie idzie tej lampy rozebrać, jak się to mówi trzeba by było na siłę i bym to poniszczył wszystko jak idzie.

Ale jeszcze próbuje.

Hart3 mówisz że najlepiej założyć/zmienić na świetlówkę OSRAM lub PHILIPS?. A ta co ja mam teraz PHILIPS może (chodź nie musi) być wadliwa.

0
  • #18 23 Paź 2015 11:33
    asziatko
    Poziom 21  

I Panowie tak, lampka jest aut. Cała elektronika, układ się wewnątrz przepalił. Przy okazji jeszcze spalił dobrą świetlówkę. Także że i lampka jak i świetlówka idzie na śmietnik.

Szkoda. Dzięki Panowie za pomoc i sugestie.

0
  • #19 23 Paź 2015 11:42
    Błażej

Kup teraz jakąś porządną z dobrym statecznikiem. Lub LED'owoą.

0
  • #20 23 Paź 2015 11:59
    asziatko
    Poziom 21  

Tylko taka opcja została.

Popatrzę za konkretna lampką.

0