Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reklamy - Uciążliwe reklamy, jak je usunąć ?

alkoholik9614 03 Paź 2015 14:57 825 3
  • #1 03 Paź 2015 14:57
    alkoholik9614
    Poziom 11  

Witam. Od kilku dni mam problem z wyskakującymi reklamami w nowych oknach. Pojawiły się one po tym gdy próbowałem zainstalowac program Adobe Dreamwear którego koniecznie potrzebowałem z niepewnego źródła. Reklamy wyskakują na wszelakich stronach bez wyjątków czy to YouTube czy Elektroda nie ma to większego znaczenia.

Problem jest o tyle poważny ponieważ od tego czasu zauważyłem widoczny spadek prędkości działania wszystkich przeglądarek (używam dwóch Mozilli i CHrome). Reklamy te są również tak uciążliwe ze nawet napisanie postu na tym forum było problemem, niekiedy równiez w aplikacjach wykorzystujacych internet takich jak Origin pojawia się reklama po prawej stronie której nie da się wyłączyć, na niektórych stronach internetowych tez ona występuje i zasłania zazwyczaj ważną częśc strony.

Próbowałem już następujacych sposobów by usunać reklamy.
    - Próba usunięcia reklam przez program AdwCleaner
    - Skanowanie wirusów programem avast zarówno przy starcie systemu jak i normalnie.
    - Czyszczenie programem CCleaner
    - Czyszczenie programem Odkurzacz 13
    - Skanowanie programem Malwarebytes Anti-Malware
    - Reinstalacja przeglądarek
    - Instalacja AdBlockera

Nic to jednak nie pomogło.

Avast także co kilka minut pokazuje komunikat Zostało wykryte zagrożenie w chrome.exe.

Bardzo prosze o pomoc.

0 3
  • #2 03 Paź 2015 23:44
    lb478
    Poziom 9  

Na to wygląda że masz zainfekowane przeglądarki: Mozilla, Chrome i IE.
    Jak wiadomo format kompa jest ponoć lekiem na wszystko, ale zawszę to zostawiam na ostateczną ostateczność.

Z tego wszystkiego widzę że nie próbowałeś ComboFix, chociaż po tej całej liście programów to wątpię czy może pomóc, jak chcesz to możesz spróbować.
    Wyłącz zaplanowane zadania i wszystkie wtyczki / dodatki / rozszerzenia / "inne bajery" z przeglądarek. Usuń Avasta, bo to moim zdaniem emulator antywirusa i albo kup sobie coś dobrego, albo zainstaluj coś jak AVG czy lepszy antywirus (nawet NODa na wersji trial).

Usuń wszystkie niepotrzebne programy.
    Jeśli to wszystko nic nie da, no to będziemy próbować dalej.

0
  • #3 04 Paź 2015 00:14
    Rob
    Poziom 18  

Spróbuj usunąć z przeglądarek tzw prywatne dane jak np. historię, ciasteczka, pliki tymczasowe itp. Mnie to kiedyś pomogło przy wyskakującej uciążliwej stronce.

0