Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MG5450 - Częściowo przesunięty druk w czerni

03 Paź 2015 15:37 5457 8
  • Poziom 6  
    Witam. Bez wyraźnej przyczyny zaczął rozjeżdżać się czarny druk (black i photo black), natomiast kolory są ok (zweryfikowałem to drukując tekst w określonych kolorach). Na wydruku testowym siatka z podstawowym czarnym pokazuje rozjechanie w kształcie beczki - zamiast jednej grubszej linii w środku są dwie cieńsze, co powoduje, że jedne linie tekstu są normalne, inne, jakby drukarka założyła alkogogle. Ustawienia głowicy są prawidłowe, co pokazały mi wydruki tekstu w pojedynczych kolorach. Wymiana tuszów na nowe nic nie zmieniła. Załączam link do skanów wydruku testowego i przykładowego tekstu. Będę wdzięczny za jakąkolwiek informację...

Canon MG5450 - Częściowo przesunięty druk w czerni Canon MG5450 - Częściowo przesunięty druk w czerni
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Dziękuję za odpowiedź, rozumiem, że głowicy nie da się jakoś naprostować i w grę wchodzi tylko wymiana?

Załączam jeszcze zdjęcie z telefonu, lepiej widać kolory.

Edit: Dołączam też skan w jakości fotograficznej (na wydruku nie ma artefaktów na kolorze magenta).
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Ale ze mnie cymbał, przez roztargnienie dałem nie tę kartkę (wala mi się ich kilkanaście, stąd pomyłka). CLI-BK działa, ale też jest przesunięty jak beczka (wydrukowałem kilka stron w dupleksie, wtedy pobiera właśnie czarny CLI)

Załączam prawidłową stronę.

• Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Wielkie dzięki za pomoc! Zakleiłem nr 1, teraz drukuje tylko "lewą" stroną odbicia. Podbiłem ręcznie intensywność w ustawieniach druku i przynajmniej tymczasowo mogę drukować w czerni.

Co ciekawe, na wydruku testowym tego nie widzę, ale w tekście, w miejscach, gdzie był rozjazd, nadal druk nie jest idealny - po przyjrzeniu się z bardzo bliska widać artefakty (podobne do tych, które występują przy kopiowaniu czy kompresji jpg), ale na tyle niewielkie, że nie przeszkadzają.

I ostatnie już moje pytanie, ale bardzo ważne, czy specjalista da jakoś to naprawić w rozsądnej kwocie, czy szkoda czasu? Nowa głowica to 270 zł, to już wolę dołożyć do nowej drukarki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Zamówiłem już Brothera MFC-J200, ale w międzyczasie znalazłem też wątek na jakimś zagranicznym forum, gdzie kilka osób miało w tej głowicy dokładnie to samo (załączyli zdjęcie) po mniej więcej podobnym czasie użytkowania.
    Ostatnio miałem 3 Canony, 2 lata i padały z tego czy innego powodu. Wcześniej Lexmark i HP, to samo. Gdzie te czasy, kiedy drukarki wytrzymywały 6-7 lat...

Kupowanie drukarek ograniczam tylko do zaufanych sklepów, zwłaszcza, że ceny są podobne. 20 zł oszczędności nie jest warte nerwów.