Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki preparat do mycia samochodu.

sebap 03 Paź 2015 16:42 3690 18
  • #1 03 Paź 2015 16:42
    sebap
    Poziom 40  

Witam wszystkich i jak w temacie. Jaki polecacie preparat do mycia auta? Chodziło by mi o coś takiego, żeby tylko spryskać samochód, odczekać chwilę i spłukać karcherem. Oczywiście mam tu na myśli samochód o średnim stopniu zabrudzenia, nie jakieś ekstremalne mycie.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

0 18
  • #2 03 Paź 2015 17:38
    eurotips
    Poziom 35  

Bezdotykowo nie da rady. Największy problem to usunięcie śladów obecności ptaków,
    bawełnianą szmatę w garść i byle szampon da lepsze efekty niż droga i żrąca ręce i lakier chemia.

1
  • #3 03 Paź 2015 17:47
    dizba
    Poziom 29  

Ja używam Truck Cleaner firmy Dreumex. Polecam, jedyny który działa.

1
  • #4 03 Paź 2015 20:57
    milejow
    Poziom 42  

Piana aktywna Dimer, mieszam 1:10 z wodą i spryskuję opryskiwaczem ogrodowym , potem karcher i nawet nie dotykam auta szmatą(plastiki i gumy prawie jak po plaku).

2
  • #5 03 Paź 2015 21:22
    sebap
    Poziom 40  

milejow napisał:
    Piana aktywna Dimer, mieszam 1:10 z wodą i spryskuję opryskiwaczem ogrodowym , potem karcher i nawet nie dotykam auta szmatą(plastiki i gumy prawie jak po plaku).

Długo czekasz do momentu spłukania? Nie lepiej pianownicę dołączyć do karchera?

1
  • #6 04 Paź 2015 12:21
    milejow
    Poziom 42  

sebap napisał:
    Długo czekasz do momentu spłukania?

Wyjaram faję i jazda. Suszę na obwodnicy Lublina-100-120 przez 3km. i suchy :D

1
  • #7 04 Paź 2015 16:10
    eurotips
    Poziom 35  

Nie wierzę w te cudowne szampony.
    A co z szybami? chcesz mi wmówić że bez wytarcia ręcznikiem papierowym nie zostają ci ciapki na szybie? i między bajki włożyć że progi i do połowy drzwi bez szczotki umyjesz, wystarczy że po mokrej jezdni się przelecisz i już Karcher nic nie jest w stanie umyć, zostaje tradycyjna szmata i wiaderko. Po karcherze to on jest "umyty" póki jest mokry, jak wyschnie to ukazuje się cały urok karchera.

1
  • #8 04 Paź 2015 16:45
    milejow
    Poziom 42  

eurotips napisał:
    chcesz mi wmówić

Nie mam zamiaru nic wmawiać ani tym bardziej udowadniać, ciśnienie z myjki radzi sobie bez problemu z namokniętym brudem na progach, bokach czy z pyłem od klocków na felgach. Co do szyb-po myciu ściągam wodę małą wycieraczką, nic więcej bo jestem leń.
    Poza tym piszę o umyciu auta aby było czyste, nie wypucowane na wystawę.

1
  • #9 04 Paź 2015 18:46
    eurotips
    Poziom 35  

No nie wiem, drzwi w moim aucie po myciu karcherem całe są w charakterystyczne kółeczka jakie pozostają po użyciu dyszy rotacyjnej, owszem te kółka to są czyste ale reszta... może to od lakieru zależy albo masz położoną jakąś powłokę na lakierze, bo ja mam oryginalny fabryczny lakier i nawet jak na myjni bezdotykowej tym karcherem myję to wybieram tylko te gdzie jest szczotka do nakładania piany, jak pisałem, bez szczotki ani rusz a jak jest szmata albo szczota to umyjesz byle jakim szamponem za 2zł/litr i całe auto błyszczy nie tylko jak mokre, jak wyschnie również.
    Próbowałem wszystkiego co można kupić w internecie, od dychy po dwie stówy za litr i efekt był zawsze taki sam: do du...

EDIT: znajdę i wypróbuję te polecane pianki, z praktyki wiem że jest to ta sama super hiper chemia która co jakiś czas się pojawia jako nowość i zaraz znika z ofert bo jest do bani i pod starą nazwą przestaje się im sprzedawać.

1
  • #10 05 Paź 2015 19:40
    milejow
    Poziom 42  

Tylko nie przegnij z rozrobieniem tego Dimer,a, ja nim myję też podłogę w warsztacie tylko robię ostrzejsze stężenie.
    Dostałem tą chemię kiedyś od znajomego z serwisu trucków(myją tym ramy z siodłami) i od tamtej pory nie potrzebuję do mycia niczego innego.

1
  • #12 08 Paź 2015 19:25
    kqba
    Poziom 11  

Tenzi ma dobre środki. Do kół Felga lub Prix, do silnika zielony Specjal, a do mycia szampony lub aktywna piana.
    Zielony Specjal to rewelka. Nawet rozcieńczony 1:5 zmyje najgorsze smary i plamy oleju.

1
  • #13 08 Paź 2015 20:26
    milejow
    Poziom 42  

eurotips napisał:
    I każdy to może kupić?

Atas Dimer koncentrat jest bez problemu dostępny np. na aledrogo w bańce 2,5,10,25L.

1
  • #14 08 Paź 2015 20:49
    eurotips
    Poziom 35  

milejow napisał:
    eurotips napisał:
    I każdy to może kupić?

Atas Dimer koncentrat jest bez problemu dostępny np. na aledrogo w bańce 2,5,10,25L.

No tak ale na opakowaniu masz tam różne informacje,
    sprzedawca się umywa bo wszystko masz na opakowaniu,
    a tam znaczek szkodliwości że do kanalizacji tego spuścić nie możesz.

Co do Tenzi, są to silnie alkaliczne środki i na litr użytego do mycia trzeba spłukać minimum 100 litrów i to pod ciśnieniem minimum 200 bar.

W sumie to ja już nie wierzę w mycie bezdotykowe, koszty znacznie wyższe niż osiągnięte efekty w stosunku zwykłej szmaty i wiaderka. Myjka jest dobra do wstępnego umycia żeby pasku się pozbyć i na koniec ale pod warunkiem że masz miękką wodę i ciapek ci dużo nie zostaje po wyschnięciu.

1
  • #15 08 Paź 2015 22:11
    milejow
    Poziom 42  

eurotips napisał:

Wydaje mi się, że to nie jest temat dyskusji na forum.

1
  • #16 09 Paź 2015 11:20
    dizba
    Poziom 29  

eurotips napisał:

Dlatego używam Trucka. W warsztacie do wszystkiego. I co najważniejsze : ręce są całe.

1
  • #17 09 Paź 2015 11:48
    sebap
    Poziom 40  

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dobrze, że się tak dyskusja rozwinęła. Oby tak dalej.

0
  • #18 12 Paź 2015 22:37
    Tommy82
    Poziom 39  

@milejow
    Mam tego dimera ogólne to jest dobre ale z głową i w małym stężeniu.
    Do lakieru nie polecam. Do aluminium nie polecam, bitex i elaskol wymywa.
    Ja tym myje kosiarkę do trawy raz na sezon wszystko puści.
    Ale to straszna chemia. Łapy się robią od tego śliskie jako po podchlorynie.

1
  • #19 18 Mar 2016 15:23
    sebap
    Poziom 40  

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

0