Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania - Nie można wcisnąć sprzęgła

KonradKoza 03 Paź 2015 17:06 1518 8
  • #1 03 Paź 2015 17:06
    KonradKoza
    Poziom 7  

Witam mam scanie G440 2010r skrzynia manualna. Problem mam taki, że gdy zejdzie powietrze po odpaleniu słychać duży ubytek powietrza i po nabiciu ciśnienia nadal nie można wcisnąć sprzęgła (gdy go wcisnę przestaje syczeć powietrze). Jeżeli wyłączę zapłon po ponownym uruchomieniu pojazdu wszystko gra a tym samym nie słychać syczenia. Syczenie chyba słychać z zaworu APS (tak mi się przynajmniej wydaje) Problem istnieje tylko i wyłącznie jak zejdzie powietrze. Zawór APS był wymieniany.

0 8
  • #2 03 Paź 2015 20:52
    szaman108
    Poziom 29  

Witam

Na początek to upewnij się czy na pewno ,,wieje" z APS-u.Z opisu jaki podałeś wychodzi jak by uciekało powietrze z obwodu 24 a na nim między innymi pracuje sprzęgło,może masz uszkodzony siłownik sprzęgła.

1
  • #3 03 Paź 2015 21:17
    KonradKoza
    Poziom 7  

Nie jestem mechanikiem ale powietrze słychać z takiej kwadratowej części. Jak ją przytkam to jest ciszej. Jeszcze może cenna podpowiedź w momencie gdy nie można wcisnąć sprzęgła i słychać syczenie nie idzie powietrze na fotel.

1
  • #4 04 Paź 2015 01:01
    klika60
    Poziom 15  

A dokładniej z jakiej kwadratowej części z dołu osuszacza czy rozdzielacza?

0
  • #6 07 Paź 2015 21:35
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

To może wypadałoby uszczelnić ubytki powietrza??

0
  • #7 07 Paź 2015 22:33
    klika60
    Poziom 15  

Po obrazku widać że to chyba nowy zawór, spróbuj zaślepić zasilanie tego zaworu, nie będzie Ci działał prawdopodobnie EGR i hamulec wydechowy, sprawdź działanie sprzęgła

0
  • #8 22 Lis 2016 12:12
    KonradKoza
    Poziom 7  

Problem rozwiazany. Nie wiem co to ma wspólnego ale po zmianie oprogramowania (oczywiście przy okazji innej usterki) ani razu nie powtórzył się problem. Jeżdżę już kilka miesięcy i jest ok.

0
  • #9 31 Mar 2019 22:07
    R.grzesiak
    Poziom 2  

Nie po zmianie tylko w ogóle po wgraniu części do auta, tego zaworu górskiego że zdjęcia. TAK NA PRZYSZLOSC DLA AMATOROW MECHANIKOW, JAK COS WYMIENIASZ W SCANI A TO COS MA WTYCZKE PRADOWA TO NA 99% WYMAGA WGRANIA DO AUTA,ŻEBY BYLO W 1OO % FUNKCJONALNE. W NIE KTORYCH PRZYPADKACH Z POZIOMU COORDYNATORA. BARDZO WAZNE,BO SE MOZNA POLEPSZYC......

0