Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT - Dymienie podczas przyspieszania 1.9 TDI AVB 2003

03 Paź 2015 17:32 1926 7
  • Poziom 16  
    Witam,

Mam problem ze swoim autkiem PASSAT 1.9 silnik AVB. Zaczął ostatnio dymić po wcześniejszym okresie zamulenia. Wtedy wykoczył błąd przepływomierza gdy był zamulony, a teraz moc powróciła izaczął dymić.

Wrzuciłem filmik jak to wygląda. Trochę sie martwie gdyż zostawiam chmure dymu podczas ruszania :(

Link
    ]Link[/url]

Poprawiłem zamieszczenie linku. [T5]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Nic nie widać na tym filmie.

Jeśli dym jest czarny i jest go dużo, szukaj nieszczelności w układzie doładowania, jeśli nie potrafisz tego zrobić, zgłoś się do polecanego w waszej okolicy mechanika.
  • Poziom 16  
    Tak sie zastanawiam czy podlaczenie pod komputer i zrobienie logów podczas jazdy wykryje problem?
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Jeśli zlogujesz dynamicznie razem blok 003 i 011 można by rzucić okiem.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    to gdybanie bo wiadomo jak nie ma pomiarów to ciężko stwierdzić ale czarne dymienie powoduje też uchylony EGR
  • Poziom 16  
    Dziś to wyczyściłem troche EGR i rurę dolotu aż do intercoolera, cała była w oleju, czujnik ciśnienia dolotu również. Co się zmieniło po tym? W sumie to samo dymienie, ale teraz dostał jeszcze większego kopa. Podjechałem do mechanika i popatrzył na przewody dolotowe i mówi do mnie żebym myjką umył olej na łaczeniach z intercoolerem i zobaczył czy przypadkiem nie ma nieszczelności. Po umyciu myjką tej złączki gumy z intercoolerem przejechałem się nim - 10koni wincyj passat dostał. jaja dosłownie. Ale bez podłączenia pod komputer to pewnie się nie obędzie.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    dla własnego spokoju warto podłączyć i podejrzeć czy wszystko OK
  • Poziom 16  
    witam ponownie. poniżej filmik co właśnie wyczyściłem czujnik ciśnienia powietrza w układzie dolotowym i trochę EGR.

youtube[https://www.youtube.com/watch?v=traOTu2jtCkl]

i stała się rzecz następująca. Za radą mechanika dobrałem się do rury łączącej intercooler z dolotem. Wyczyściłem ją bardzo dokładnie i prawidłowo zamocowałem. Passat 101 koni naprawdę ożył i chyba to było to. Jutro pojadę na autostradę i sprawdzę dokładnie czy dymi czy nie. Moc naprawdę wzrosła i bardzo ładnie ciągnie, aż miło jeździć takim autem. Czyli na 99% wina braku szczelności układu dolotowego.