Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dewalt dc980 - Regeneracja baterii

03 Paź 2015 18:24 2691 7
  • Poziom 14  
    Tak jak w wątku posiadam uszkodzoną baterię w tej właśnie wkrętarce. A mianowicie z tego, co oglądałem nie ma żadnych zabezpieczeń przeciw prądowych także nie ma problemu z budową, ale mam teraz takie pytanie zastosowana tam bateria oryginał to 12 v 3.0 AH chciałem zbudować na podstawie ogniw Panasonic HHR-450A teraz moje pytanie brzmi ile ogniw należy zastosować ze specyfikacji ogniwa wynika, iż jedno ma 1,2 V i 4500 mAH, czyli należy zastosować 10 sztuk połączonych szeregowo ? A 2 pytanie brzmi czy są jakieś ładowarki do takiego typu ogniw o takich parametrach ?
  • Poziom 7  
    Tak powinieneś zastosować 10 ogniw połączonych w szereg. Przeczytaj dokładnie kartę techniczną tego produktu a w szczególności dopuszczalny prąd rozładowania. Do elektronarzędzi potrzebujesz ogniw wysoko prądowych.
  • Poziom 14  
    Co masz na myśli wysokoprądowych? Chodzi chyba o ilość pobieranego prądu?
  • Poziom 7  
    Z tego co się orientuję ogniwa NiMH mają maksymalny prąd rozładowania rzędu 2-5C ( C to pojemność). Elektronarzędzia tak jak już napisałem pobierają spory prąd. W związku z tym najczęściej stosuje się w nich ogniwa NiCd których prąd rozładowania wynosi nawet 10C. Nie napisałeś, a ja nie zapytałem, jakiego rodzaju ogniwa były zastosowane w tej baterii oryginalnie.
  • Poziom 14  
    Dokładnie takie same NiMH tylko mniejszej pojemności
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    W elektronarzędziach stosuje się ogniwa o prądzie rozładowania ok. 40A. Jeżeli chcesz naprawić baterię do tej wkrętarki, to musisz w niej zastosować ogniwa do elektronarzędzi.
  • Poziom 14  
    Jednak za mały prąd rozładowywania, dzięki za pomoc.
  • Poziom 14  
    Dzięki, mieliście racje.