Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADG 7555 - Pompa myjąca w zmywarce

marek_z_81 03 Paź 2015 18:55 1305 3
  • #1 03 Paź 2015 18:55
    marek_z_81
    Poziom 8  

Witam. Zmywarka Whirlpool ADG 7555 zaczęła się wyłączać zaraz po rozpoczęciu mycia. Wodę nabrała, po buczała, wypompowała wodę i zakończyła cykl jakby nigdy nic. Doczytałem, że zepsuta pompa myjąca. Rozebrałem, okazała się czysta. Nie rozbierałem dalej z obawy, że ją całkiem zepsuję. Pompa ma luzy na wirniku. Czy takie luzy są dopuszczalne? Wydaje mi się, że czpień wirnika powinien być sztywno umiejscowiony. Podpiąłem na krótko i pompa się załącza. Powiedzcie mi czy to faktycznie ta pompa będzie zepsuta? Wolę się upewnić zanim wywalę 350 zł.

0 3
  • #2 03 Paź 2015 19:16
    nares
    Specjalista AGD

marek_z_81 napisał:
    po buczała,

W tym momencie otwórz drzwi zmywarki (gwałtownie) i sprawdź czy dolne "śmigło" się obraca - brak obrotu i słaby strumień wody, świadczy o zbyt niskim ciśnieniu wytwarzanym przez pompę, a co za tym idzie, o uszkodzeniu pompy.

0
  • #3 03 Paź 2015 20:48
    marek_z_81
    Poziom 8  

Robiłem tak zanim ją rozebrałem. W momencie otworzenia drzwiczek pompy się wyłączają. Nożem zablokowalem "dinks" w drzwiczkach i obserwowałem cały cykl. Śmigło się nie obracało czasem coś pluneło. Czyli mogę być pewien, że to pompa. Można zamawiać.

Dodano po 46 [minuty]:

Wybaczcie post pod postem, ale mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tematu.
    Pompa na szczęście nie kosztuje tyle co myślałem. Na jednej aukcji jest sama pompa za 185 zł, ale zastanawiam się czy nie kupić od razu z grzałką tyle, że ta pompa ma trochę inną grzałkę niż moja. Moja grzałka wygląda tak jak ta na pierwszym zdjęciu u góry. Wg sprzedającego teraz takie są montowane. Czy możecie to potwierdzić? Czy taka grzałka będzie ok w mojej zmywarce? Pompa w tym zestawie jest trochę słabsza.

0
  • #4 03 Paź 2015 22:21
    nares
    Specjalista AGD

Kupuj samą pompę, skoro grzałka OK.

0