Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Whirlpool ADG 7555 - Pompa myjąca w zmywarce

03 Paź 2015 18:55 1818 7
 • Poziom 9  
  Witam.
  Zmywarka Whirlpool ADG 7555 zaczęła się wyłączać zaraz po rozpoczęciu mycia. Wodę nabrała, pobuczała, wypompowała wodę i zakończyła cykl jakby nigdy nic. Doczytałem, że zepsuta pompa myjąca. Rozebrałem, okazała się czysta i nie rozbierałem dalej z obawy, że ją całkiem zepsuję. Pompa ma luzy na wirniku zatem czy takie luzy są dopuszczalne? Wydaje mi się, że czpień wirnika powinien być sztywno umiejscowiony. Podpiąłem na krótko i pompa się załącza. Powiedzcie mi czy to faktycznie ta pompa będzie zepsuta? Wolę się upewnić zanim wywalę 350 zł.
 • Specjalista AGD
  marek_z_81 napisał:
  po buczała,

  W tym momencie otwórz drzwi zmywarki (gwałtownie) i sprawdź czy dolne "śmigło" się obraca - brak obrotu i słaby strumień wody, świadczy o zbyt niskim ciśnieniu wytwarzanym przez pompę, a co za tym idzie, o uszkodzeniu pompy.
 • Poziom 9  
  Robiłem tak zanim ją rozebrałem. W momencie otworzenia drzwiczek pompy się wyłączają. Nożem zablokowalem "dinks" w drzwiczkach i obserwowałem cały cykl. Śmigło się nie obracało czasem coś pluneło. Czyli mogę być pewien, że to pompa. Można zamawiać.

  Dodano po 46 [minuty]:


  Wybaczcie post pod postem, ale mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tematu.
  Pompa na szczęście nie kosztuje tyle co myślałem. Na jednej aukcji jest sama pompa za 185 zł, ale zastanawiam się czy nie kupić od razu z grzałką tyle, że ta pompa ma trochę inną grzałkę niż moja. Moja grzałka wygląda tak jak ta na pierwszym zdjęciu u góry. Wg sprzedającego teraz takie są montowane. Czy możecie to potwierdzić? Czy taka grzałka będzie ok w mojej zmywarce? Pompa w tym zestawie jest trochę słabsza.
 • Specjalista AGD
  Kupuj samą pompę, skoro grzałka OK.
 • Poziom 9  
  Witam ponownie. Widzę, że mój temat nie został zamknięty więc będę kontynuował w nim.
  Problem dotyczy tej samej zmywarki. Przerywane piszczenie i mruga dioda 4 razy przerwa 4 razy itd. Wymieniłem pompę bo myślałem, że to ona, ale problem dalej jest. Czasem myje dłużej i kończy piszczeniem i mruganiem diody. Zawsze po otwarciu jest na programie płukania. Co może być przyczyną?
 • Specjalista AGD
  Miałem raz taki problem po wymianie pompy. Rozwiązaniem problemu okazało się.... wsadzenie kondensatora rozruchowego ze starej pompy. Miał inną pojemność i widocznie inaczej interpretowała zmywarka prąd pobierany przez pompę + różnica w Cosinusie. Może u Ciebie się uda :)
 • Poziom 9  
  Ta pompa chyba nie ma wymiennego kondensatora.
  Whirlpool ADG 7555 - Pompa myjąca w zmywarceWhirlpool ADG 7555 - Pompa myjąca w zmywarceWhirlpool ADG 7555 - Pompa myjąca w zmywarceWhirlpool ADG 7555 - Pompa myjąca w zmywarce
 • Poziom 9  
  Temat rozwiązany. Przyczyną był unieruchomiony wirnik pompy wypompowującej wodę ze zmywarki. Rozebrałem, wyczyściłem i jest jak nowa. Niepotrzebnie wymieniałem pompę myjącą, myślałem, że to ona odpowiada i za mycie i za wypompowanie wody. No cóż będzie nowa ;)