Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva 153 Combo nie czyta karty c+

03 Paź 2015 19:13 3984 9
  • Poziom 8  
    Mam taki problem, podłączyłam dziś po raz pierwszy nowy dekoder Ariva 153 combo, i niestety nie nie tylko nie działa ze smartwi, ale w ogóle nie czyta karty cyfry+. Karta oczywiście włożona jest prawidłowo. Na ekranie cały czas wyświetla się napis zakodowane. Sprawdziłam większość kanałów i żaden nie zaskoczył.
  • Moderator na urlopie...
    Co z uprawnieniami?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Uprawnienia są widoczne na innych dekoderach, tylko Ariva tak jakby ich nie widzi.

Karta cameleon dawnej cyfry+ obecnie nc+. Karta odbiera w dekoderze Sagem SD oraz w philipsie HD. Ariva tak jakby jej nie widziała, bo jak wchodzi się w menu w uprawnienia karty, to jest puste okno.

Karta jest włożona tak jak w opisie instrukcji, chipem w dół. Ale i tak sprawdziłam inne możliwości.

SmartWi to spliter dzielący sygnał, pracował już z Fergusonem, ale w tym wypadku to nie wina splitera, bo kiedy przełożenie karty splitera nic nie dało, włożyłam oryginalną kartę, aby sprawdzić czy zadziała.
  • Poziom 8  
    Tak, chodzi tylko naziemna.

Dodatkowo po włożeniu karty cyfry+ do Arivy, przestała ona współpracować ze spliterem SmartWi. Sama karta odbiera w dekoderach SD i philipsie HD.

Na razie wszystko odłączyłam, za kilka godzin zobaczę czy zaskoczy.
  • Poziom 8  
    Nic to nie dało.
    Tylko naziemna odbiera.
    Dekoder Ariva był fabrycznie nowy.

Natomiast nie wiem dlaczego teraz spliter nie chodzi, cały czas mam napis uszkodzona karta abonencka lub włożona nieprawidłowo. Tak, że nie mam żadnej telewizji już teraz.
  • Poziom 8  
    Tak, wiem, napisałam już do sklepu.

Natomiast dlaczego spliter nie działa? W takiej sytuacji pozostaje mi tylko rezygnacja z satelity...
    Można coś jeszcze z tym zrobić?