Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor WAN-DW - Odbudowa

Lantis 89 14 Gru 2015 19:08 7800 46
    Poziom 8  

Szafa jeszcze nie skończona w 100%, wyszło tak:
    Kompresor WAN-DW - Odbudowa Kompresor WAN-DW - Odbudowa Kompresor WAN-DW - Odbudowa Kompresor WAN-DW - Odbudowa Kompresor WAN-DW - Odbudowa Kompresor WAN-DW - Odbudowa

• Szkolenia SEP
    Moderator Elektrotechnika

Jak na razie to tylko jedna uwaga , brak przewodu ochronnego dla drzwiczek i obudowy rozdzielnicy .
    Tam jest taka miedziana śruba należy ja wykorzystać.

Poziom 38  

Dość rzadko stosowana konfiguracja rozrusznika silnikowego - przekaźnik termiczny od strony zasilania. Dlaczego w ten sposób ?

Ładna szafka choć dodanie korytek grzebieniowych dodało by jej uroku.

Poziom 21  

Czy ja wiem czy tak rzadko? Prawdopodobnie każda skrzynka np. w Airpolu tak ma ;-)

Zostawiłeś sterowanie dla 2 sprężarek czy całkowicie z tego zrezygnowałeś?
    Masz na tych podzespołach zrealizowaną pracę automatyczną i bieg luzem, tak?

Bazowałeś na jakimś schemacie?

• Szkolenia SEP
    Poziom 8  

Dokładnie, tak ma większość tych maszyn rozwiązany termik.
    Druga sprężarka usunięta, jest bieg luzem i automat.
    Dodatkowo zamontowany czujnik zaniku fazy i zamiany fazy, silnik nie wystartuje w drugą stronę.
    Brakuje jeszcze zwieracza na złaczki N i jednej lampki kontrolnej od zaniku fazy i oczywiście instalacji ochronnej na szafę.

Kompresor bedzie prawdopodobnie na sprzedaż, wiec jak by ktoś był zainteresowany to proszę PW.

Poziom 38  

Nie wiedziałem. Nie siedzę w sprężarkach. Układy z którymi spotykam się na codzień mają przekaźnik termiczny podwieszony pod stycznikiem liniowym od strony silnika (ustawiany na 0,58x In). Kilka sprężarek z którymi miałem styczność (Wan awa, kaeser sigma, atlas copco, wan nk) również miała taki (dla mnie klasyczny) sposób włączenia przekaźnika. Stąd moje pytanie czym jest podyktowany taki układ połączeń ?

Poziom 8  

Masz rację, w schemacie jest tak jak mówisz.
    Jest to błąd po poprzednim montażu, nie zwróciłem uwagi ale już tak zostawię.

Poziom 21  

Nie pochwaliłeś się do końca i maszyna już wystawiona ;-)

Poziom 8  

Niestety, powód sprzedaży tylko jeden, potrzebne pieniążki na coś innego...
    Myślę ze jest wart tej ceny, zarobek praktycznie żaden a czasu poświęcone sporo ;-)

Użytkownik usunął konto  
    Poziom 21  

To już kolegi sprawa, wyłożył kasę na sprzęt, wyłożył kasę na remont i poświęcił sporo czasu (sam kończę teraz remont Airpol'a i wiem ile to czasu potrzebuje jak się pierniczysz jak z jajkiem).

Ja bym jednak koledze radził polutować tę chłodnicę i wystawić pełnosprawny. Wydaje mi się że zlutowanie tego to pikuś, palnik i jedziesz. Wydaje mi się, że skoro masz to w miedzi to lutujesz jak instalację ogrzewania. Ja teraz lutowałem korbowody i nie chcąc palić za mocno, podgrzewałem opalarką i dotapiałem cynę lutownicą, troszkę potrzeba cierpliwości ale da się spokojnie. Gdybym miał lutować w miedzi to ew. bym dzwonił do znajomego szpeca od instalacji wod-kan-co, raczej groszowa sprawa.

Śrubówkę z drugiej ręki można i taniej kupić tylko co z tego? Kupisz z zajechaną śrubą i nic tylko płakać. Tłokową sprężarkę wyremontujesz, jak się uprzesz to nawet chińską.
    Poza tym porządny kompresor tłokowy takiej wydajności kosztuje kilkanaście tysięcy nowy. Tak, ludzie kupują takie maszyny.
    Czy z drugiej ręki za taką kwotę? Kolega się przekona i może pochwali ;-)
    Powodzenia

Użytkownik usunął konto  
    Poziom 8  

Cena oczywiście do negocjacji wiec bez stresu ;-)
    Co do śruby to kolega ma rację ze wytrzymałość jest nie porównywalnie wyższa, ale jak już kupić to tylko nową...

Poziom 21  

prosbot napisał:
    Jak już kupisz 'zajechaną' śrubową też wyremontujesz, tylko że przeżyje 5-10 remontów generalnych takich WAN-ów...

Zajechana śruba u mnie to taka, która nadaje się na śmietnik, jak większość w których zaniedbano remont przewidziany zapobiegawczo, bo według mnie tylko takie mają sens w śrubach. Zresztą na czym polega remont śruby to chyba wiadomo? To inna bajka niż w tłokówkach.To nie ta liga PLN w dalszym ciągu.

prosbot napisał:
    To już nie ta epoka, kosztował, WAN już nawet nie sprzedaje nowych tłokowych >40m3/h. Pozostał tylko rynek wtórny, dla ludzi których nie stać na sprężarki śrubowe. Ci którzy mają 8000PLN nie kupują tłokowych...

WAN może nie, ale czy to jedyny producent?

Użytkownik usunął konto  
    Moderator Elektrotechnika

Ze względu na to że temat się wyczerpał .
    Zamykam go.