Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiast strony internetowej - ekran logowania do routera.

04 Paź 2015 11:15 1389 2
 • Poziom 9  
  Może na poczatek kilka danych o moim połączeniu: Internet radiowy, antena NanoStation Loco M5 (5GHz), router obecnie Tenda W316R a czasami testowo podpinam Linksys WRTU54G-TM, ale problem tez na nim wystepuje. A problem polega na tym, że po włączeniu komputera (czy tabletu) zamiast dostępu do internetu pokazuje się plansza logowania do routera

  Zamiast strony internetowej - ekran logowania do routera.

  albo do logowania do innego urządzenia, o którym nic nie wiem:

  Zamiast strony internetowej - ekran logowania do routera.

  Ping dochodzi tylko do routera (niezależnie czy po kablu czy do WIFI). Sytuacja ma miejsce czasami minutę, czasami do 15 min i internet zaczyna działać. Bywało tak, że wogóle nie zaczynał działać. W domu mam 4 komputery i tablet, zauważyłem, że na moim laptopie problem występuje bardzo sporadycznie, na pozostałych różnie, na tablecie raz na 1-3 dni a na stacjonarnym przy każdym włączeniu, nawet po zmianie płyty gł. (karta sieciowa wbudowana).

  Męczę się już z tym ze 3 lata, na pożyczonym routerze (linksys) to samo. Może ktoś spotkał się z podobnym zachowaniem ? Jakiego urządzenia dotyczy ta plansza logowania z "airOS" ?
 • Poziom 21  
  AirOs dotyczy NanoStation Loco M5 (5GHz)
  Router Tenda nie widzi kabla WAN.
  Czy jak podepniesz Linksysa zamiast Tenda to internet działa ok?
  Być może któryś kabel jest uszkodzony i jak ruszysz - gubi sygnał czego rezultatem jest wyświetlanie planszy logowania - miałem tak u siebie. Poza tym ta Tenda - nie jest zbyt dobra.
 • Poziom 9  
  1) A po co mu kabel WAN ? Właśnie tego nie rozumiem. Jak wtykam kabel LAN od zasilacza anteny do wejścia WAN w routerze to netu nie ma, ale jest jak wetknę w jedno z 4 gniazd LAN. Chyba, że powinienem jednak wetknąć w WAN i poprzestawiać coś w konfiguracji routera ?

  2) Właśnie ten Linksys tez nie pomaga, te same objawy.

  3) Z tym kablem to może być dobry trop, bo faktycznie mają ładych pare lat i były wiele razy przeginane, mają też kiepsko zarobione wtyczki. Spróbuję powymieniać i zobacze czy pomogło. Może faktycznie przesiądę się na tego Linksysa i też zobacze co i jak.

  Póki co dzięki za porady.