Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch Logixx 6 WLM20440PL- Wymiana fartucha-nie mogę ściągnąć panelu kontrolnego

kefear 04 Paź 2015 11:50 1278 6
  • #1 04 Paź 2015 11:50
    kefear
    Poziom 9  

Dzień dobry,

Czy ktoś próbował ściągnąć cały przód w tej pralce aby wymienić fartuch ? Nie wiem jak wyciągnąć panel kontrolny - czy jest on tylko na zatrzaskach i trzeba użyć siły ? Nie chce oczywiście tego połamać.
    Pralka jest zabudowana i nie mam za bardzo jak jej wyciągnąć, więc póki co góry też nie mogę usunąć i nie wiem czy ona w jakiś sposób nie trzyma panelu kontrolnego.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Wojtek

0 6
  • #2 04 Paź 2015 12:10
    osidj
    Poziom 11  

Nie ściąga się panelu. Z przodu masz jeden drut ze sprężyna pomiędzy fartuchem a obudowa, podważa się ją śrubokrętem płaskim. Następnie fartuch jest zamocowany do zbiornika kolejną sprężyna. Analogicznie ten sam śrubokręt

0
  • Pomocny post
    #4 05 Paź 2015 12:24
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Zakładając tak jak na filmie trochę się pomęczysz tak jak ten pan w 2 minucie i 24 sekundzie :)
    możesz zdjąć przednią ścianę będziesz miał łatwiej, panelu nie zdejmujesz, tylko odkręcasz wkręt który jest ukryty pod szufladką zasobnika, i 2 wkręty na dole za plastikową maskownicą.

1
  • #5 22 Paź 2015 21:42
    ppodwysocki
    Poziom 6  

Witam,

ja ostatnio wymieniałem fartucha w WLM24441PL/01 Logixx 6 Sensitive i dla ułatwienia odkręciłem te betonowe ciężarki .
    Po skręceniu pralka dostaje dziwnych drgań przy wirowaniu. Czy to może być wina nieprawidłowego/nierównego przykręcenia ich spowrotem ?

Pozdrawiam,

0
  • #6 08 Sty 2016 23:51
    ppodwysocki
    Poziom 6  

Czy ktoś może mi odpowiedzieć ?

0
  • #7 09 Sty 2016 00:20
    osidj
    Poziom 11  

Prawdopodobnie nie dokrecone śruby lub rzeczywiście coś jest krzywo

Dodano po 1 [minuty]: